Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 16

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 12. 8. 2014 10:29 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Další maskirovka: sestřelení MH17 letadlem jako "seriózní zpráva"

Následující záležitost je podle mě pod rozlišovací schopnosti většiny lidí, ale každé byť sebemenší semínko spiklenecké teorie může vzklíčit v košatý strom lží. Proto neškodí lži vyvracet. I když jsou pitomé.

Díky mým článkům, které jsou trnem v oku mnohým putinistům mi píšou lidé, kteří jsou zhnuseni ruským lhaním stejně jako já. A zjišťují na internetu zajímavé informace. Následující zjištění, je právě na základě takové informace.

V některých okrajových médiích, jako je například blog IDnes vyvolala jisté vzrušení zpráva, že samotní američtí experti potvrdili, že malajský Boeing byl sestřelen letadlem. Samozřejmě, že tuto zprávu přinesla ruská propaganda, která se odkazuje na malajské noviny New Straits Times. Samozřejmě, že nikdo z českých putinistů NST nečte. Dověděli se to z ruské propagandy. I ti, kteří se bijí za údajnou pravdu a svá velkolepá odhalení doprovázejí fotografiemi lepicích pásek přes ústa. Jako, že cenzura, svoboda slova v ohrožení a tak…

New Straits Times jsou skutečně seriózní malajské noviny. Článek napsal Haris Hussain, jehož první článek v těchto novinách je teprve z 28. 7. 2014. Haris Hussain se odvolává na a jako zdroj své informace uvádí stránky globalresearch.ca, což jsou antiamerické, anti západní proruské stránky, které vede kanadský Rus Michel Chossudovsky. Můžete se všichni podívat na tyto stránky a vidět, jak jsou koncipovány a o čem píšou.

Prvotním zdrojem tedy nejsou NST, ale globalsearch.ca!

Jak tedy funguje ruská propaganda? Rusové umístí přes své propagandistické servery lživou informaci na internet. Umisťují jich hodně. Mraky. Tuny. To jsou ta semínka. A pak čekají, jestli nějaké nevzklíčí. Tohle vzklíčilo. Pravděpodobně nezkušený Hussain napsal článek na základě neseriózního zdroje v serózních NST.

A to stačí. Rusové zpětně přebírají článek, který odkazuje na jimi poskytnuté informace, a posílají odkaz do světa a říkají "vidíte, i Malajci už říkají, že je sestřelilo ukrajinské letadlo!" I když ve skutečnosti to říkají jen Rusové samotní.

Podívejte se prosím na celou sekci NST věnovanou letu MH17. NST píšou o katastrofě stejně jako ostatní média. Nedá se ani říct, že by tyto noviny nějak staly na straně ruského názoru proti názoru všeobecnému.

Takže když drtivá většina západních novin a asijských novin píše o tom, že letadlo sestřelili Rusové, putinovci tomu nevěří, ale když přijdu jedny z těch tisíců novin, které tvrdí to samé jedním výjimečným článkem, který tvrdí něco jiného, je to pro putinovce hned důkaz pravdy, že si zalepují ústa páskou.

Chcete snad lepší případ selektivního vnímání?

Navíc se v těchto článcích píše, že Boeing byl sestřelen raketou vzduch-vzduch a pak automatickým kanonem. Celá spiklenecká teorie se začíná komplikovat, aby sedla na údajné důkazy. Existují totiž fotky jakoby kulatých děr, které jsou důkazem použití autentického kanonu. Jenže je prakticky nemožné, aby letoun SU-25 sestřelil Boeing protiletadlovou raketou. Sestřel kanonem je však ještě méně pravděpodobný. Není technicky možná ani verze, že letoun sestřelil Boeing raketou a pak jej dodělal kanonem, to by nedokázali piloti ani lepších stíhaček než je Su-25.

Přesto se však ruská propaganda tvrdohlavě drží svojí idiotské verze o Su-25, protože by se Rusové museli zbláznit, kdyby uznali chybu.

To je hodně trapné. Trapnější však je, že se najde stále dost lidí, kteří jsou ochotni těmto nesmyslům věřit.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

24.října 1812 dochází k Bitvě u Malojaroslavce. Jedné z bitev Napoleonských válek. Výsledkem je patová situace, Rusové ustupují, ale Napoleon vzdává pronásledování Kutuzova.

24.října 1648 – Vestfálský mír ukončil třicetiletou válku. Španělsko a papežská kurie přišly o svůj význam, velmocemi se stává Francie a Švédsko. Vznikly dva nové státy – Švýcarsko a Nizozemí. Čechy ztratily území Horní i Dolní Lužice a zaznamenaly prudký pokles obyvatelstva.V Německu bylo zrovnoprávněno protestantské náboženství s katolickým, do Čech však reformy nepronikly a dále pokračovala protireformace.

24.října 1926 byl spuštěn na vodu italský těžký křižník Trieste.

Translate