Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 14

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...
Aviator - Komentář v Suchoj Su-57
Rusové chystají i exportní verzi. https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=20&p=59993#p59993 Jinak do galerie jsem ...
Poláci letos objednali 25 ks bezpilotních letounů Bayraktar TB2.
U nás jde i koupit, i když znehodnocený. http://www.zelenysport.cz/znehodnocene-zbrane-deko/vz-27-plukovni-kanon

ZPRÁVY

Zveřejněno: 12. 8. 2014 16:33 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Na jedné lodi: USA, Izrael i Česko proti islamistům

Překotný vývoj situace v Iráku. Gaza - příměří, boje a provokace. Nejen USA v Iráku a Izraelci v Gaze, ale i Češi v Afghánistánu bojují proti islamismu a terorismu.

Šílené léto roku 2014. Svět je plný dramatických události, jeden na to ani nestačí reagovat.

V Iráku se překotně vyvíjí situace zajímavým směrem. Hrozba islamistů stále roste, protože na zemi stále slaví válečné úspěchy. Jejich krutost je šílená a bezmezná. Jsou to zrůdy ze středověku. Nepatří do téhle doby, jako by je někdo přivezl strojem času. Zprávy o popravách jezidů, o pohřbívání zaživa nejsou sice potvrzeny ale z Iráku je dost videí hromadných poprav zajatců. Chovají se jako středověcí nájezdnici. Procházejí Irákem jako nějaká apokalyptická vlna zkázy. Šílené. Existuje dost videí o stínání hlav. Ukřižovávají své oběti. V TOP 10 nejhorších zločinců současného světa jasně vedou. Nemám slov.

Píše se rok 2014 a my jsme svědky stínání hlav a ukřižování, jako by byl rok 1014…

USA tyhle parchanty vytrvale bombardují. Ale Kurdové jsou stále v ohrožení. USA jim začaly dodávat zbraně. To znamená, že hrozba stále roste, ale něco se s tím dělá.

Iráčané tváři v tvář této temné hrozbě už mají plné zuby svého premiéra, který foukal do ohýnku, s kterého tyto plameny zkázy vyšlehly. Nakonec i na nátlak USA nacházejí cestu, jak se toho člověka zbavit. Irácká prezident, rozumný muž jmenoval jiného šíitského politika. Málikí rozmístil své milice v Bagdádu. Je to člověk, tak posedlý moci, že má svou soukromou armádu, a když už ji má tak místo, aby ji poslal bránit svou zem, hrozí státním převratem.

Naštěstí je naděje, že ustoupí. Jmenování premiérem někoho jiného chce řešit u ústavního soudu, což je hodně západní. Rozmístění milic v Bagdádu však ukázalo, že je to politik ve skrze východní. Irák má budoucnost jedině bez něj. Doufejme, že se to povede. Existuje velká šance na vládu národní jednoty a zvýšenou pomoc ze Západu. Irák potřebuje svět a svět potřebuje Irák. Aby zastavil ISIL, když to nejsem ochotni udělat sami.

Každopádně za dodávky zbraní Kurdům a jmenování nového premiéra musíme být vděčni.

V Gaze už je zase příměří. Přece jen se zdá, že Hamás už má dost. Dost však nemá Turecko, které posílené vítězstvím islámského Putina Erdogana hrozí vysláním další provokační lodi do Gazy. A příznivci palestinských teroristů využívají příměří k odpočinku před další vlnou nespravedlivé podpory pro hnusné teroristy. Je jedno jestli to přijde za 2 dny nebo za 2 týdny, či 2 roky, ale zase to přijde. Zase se bude země, kterou chtějí vymazat z mapy a netají se tím bránit a zase to bude hlupákům vadit.

Kurdové, Iráčané, Američané, Izraelci, Francouzi a další bojují proti teroru. Zdá se, že Al Kajda byla definitivně poražena. Podle aktuálních informací ji hromadně opouštějí bojovníci na celém světě. To je ta dobrá zpráva. Ta špatná zpráva je, že to je proto, že už nevidí v Al Kajdě budoucnost a cestují do Sýrie a Iráku a přidávají se k ISIL, která je ještě horší než Al Kajda.

Je to tak. Boj s islamisty je jak boj s Hydrou. Useknete jí hlavu, dvě další narostou. Pošlete AL Kajdu do historie, přijde ISIL.

Přesto s ní musíme bojovat. Není jiná možnost. A Češi už nejsou jen svědci toho boje, už se taky zapojili. Naše rota v Afghánistánu se pravidelně střetává s Talibánci v přestřelkách. Je to závěrečná kapitola nasazení AČR v zemi a zdá se, že to je kapitola nejdramatičtější.

Jsem rád, že se mládenci drží v tom těžké boji. Doufám, že to zvládnou až do konce. Jsem na ně hrdý, že v tom taky jedou. Jsme na jedné lodi se zeměmi, které bojují. S našimi spojenci. Jsme taky bojující spojenci.

Stokrát lepší by byl mír. Ale když už je válka, je dobře, že máme na to pomoct.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

1.srpna 1915 sestřelil Max Immelmann svoje první letadlo. Během svojí kariéry sestřelil 17 nepřátelských letadel.

1.srpna 1394 byl Václav IV. propuštěn na svobodu ze svého zajetí panskou jednotou díky snaze svého bratra Jana Zhořeleckého. Ke svému zachránci se zachoval nevděčně – zbavil jej všech pravomocí a vyhnal jej ode dvora.

Translate