Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 10

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Duke - Odpověděl na komentář # 4706 v Shrnutí za únor 2021
Je pravda, že z WW1 toho tu tolik nemáme.
Chystá se desková hra s legionáři na Sibiři. Legie: Sibiřská cesta https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=64&t=400...
Co také oprášit 1. světovou válku?
Docela zajímavý článek, sic řeší dlouho zmiňovaná úskalí F-35 The US Air Force Quietly Admits the F-35 Is a Failure The...
Článek jsem upravil.

ZPRÁVY

Zveřejněno: 17. 8. 2014 16:44 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Komentáře k Ukrajinské krizi I

Citace několika českých autorů, kteří se zabývají Ukrajinskou krizí a dovedou zformulovat správný a morální postoj k situaci lépe než já. Díl 1.

Martin Fendrych říká, že reakce na ruské potravinové embargo ukazuje, že Česko má k svébytnosti daleko a svoboda nám drahá není. Ptá se proč člověk, který tak strašně bojuje za českou suverenitu, jako Václav Klaus nevystoupí a neřekne "my se Ruska nebojíme a zvládneme to."

Odpověď je nasnadě a pan Fendrych ji ani nemusí psát, ale napsal ji a přesně. Protože se údajná česká suverenita projevuje neustálým nadáváním na EU a USA. Projevuje se přítulností k Rusku, bez ohledu na to, co Rusko dělá.

Pokud však uvalí sankce Západ proti Rusku, obránci suverenity jsou hned na koni a Klaus nás hned straší frontami před Úřady práce. K tomu dodávám, že mně skutečně dojalo na stará kolena nalezené sociální cítění u soudruha konzervativce Václava Klause. Pro Klause je svoboda obchodování důležitější než svoboda Krymu nebo Ukrajiny.

Podle Fendrycha se česká média ptají "kdo to zaplatí" a vzápětí si samy odpovídají. My! Fendrych se stejně jako já ptá, co má Západ jiného dělat? Proti ruskému polo totalitnímu režimu, který nás ohrožuje, který měl podíl na sestřelení malajského boeingu a který se stává největším dezinformátorem současnosti.

Fendrych se ptá, kde jsou český premiér a prezident, aby oznámil lidem, že "nemůžeme Rusy nechat, aby si dělali, co chtějí." Místo toho se Sobotka bojí, aby nepopudil rusofily v ČSSD. Místo toho oznámil, že ČR bude trvat na tom, ať nám EU embargo kompenzuje. Sobotka tak říká, že jsou oni z Unie a my. Že my nejsme ta unie, i když jí jsme. A naši svobodu ať zaplatí jiní.

Jak říká Fendrych "Když necháme Rusy řádit, za pár let z nás může být znovu přikrčený, ochočený moskevský satelit. Tísnivá, odpuzující představa."

Martin Fendrych se vyjádřil k jednomu mediálnímu "hitu". K sankcím proti Rusku. K dalším hitu k "bílé koloně" se zase vyjádřil Bohumil Doležal. Jeho názor je jasný.

"Nastal srpen, období pro bratrskou pomoc, jejíž obětí bude tentokrát Ukrajina.", říká. Důvod vyslání konvoje je dle Doležala jednoznačný: "V poslední době se ukrajinská armáda konečně konsolidovala a hrozí, že kritickou oblast kolem Doněcku a Luhansku zpacifikuje. Pak by panu Putinovi popularita nejspíš zase výrazně klesla. A tak se vzrůstající rychlostí žene do slepé uličky. Podaří se mu ji prorazit?

Dále Doležal připomíná, že v roce 1962 si Chruščov myslel podobně jako dnes Putin, že Západ je papírový tygr a USA vede nezkušený nováček. Ukázalo se však, že demokratické země nejsou tak bezbranné, jak ve své mírumilovnosti vypadají. A tak nezbylo Chruščovovi nic jiného než potupně couvnout a jeho podřízení se jej do roka zbavili.

Potká něco takového i Putina? Doležal říká, že "dnes je o něco pravděpodobnější než dřív, že se Putinovi situace úplně vymkne z rukou."

Západ má však podle Doležala jednu nevýhodu. A to jsou tři země ve střední Evropě. Česko, Slovensko a Maďarsko. Podle něj je problém těchto zemí ve srovnání např. s Pobaltím nebo Polskem, že dosud nemají z Ruska dost velký strach. Strach z Ruska je podle Doležala politicky velmi produktivní. Náš problém přitom nespočívá v tom, že bychom byli tak velcí nebojsové, říká, ale že, až nám dojde vážnost situace a ten strach konečně dostaneme, bude už pozdě.

Dalších slov netřeba. Howgh

V neděli 17. 8. 2014 v 19:30 se sejdeme na protiputinské demonstraci u koně na Václaváku.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

17.dubna 1711 zemřel Josef I. Habsburský, český král v letech 1690-1711

Translate