Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 16

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Duke - Odpověděl na komentář # 4706 v Shrnutí za únor 2021
Je pravda, že z WW1 toho tu tolik nemáme.
Chystá se desková hra s legionáři na Sibiři. Legie: Sibiřská cesta https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=64&t=400...
Co také oprášit 1. světovou válku?
Docela zajímavý článek, sic řeší dlouho zmiňovaná úskalí F-35 The US Air Force Quietly Admits the F-35 Is a Failure The...
Článek jsem upravil.

ZPRÁVY

Zveřejněno: 23. 8. 2014 10:49 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Buď jste proti Putinovi, nebo s ním

Neautorizovaným vjezdem Bílého konvoje na Ukrajinu Rusko dále vystupňovalo své agresívní chování.

On to udělal. Putin nakonec posla své bílé kamiony na Ukrajinu bez autorizace ukrajinské vlády. To je jasný důkaz, že se nehodlá jen tak vzdát a že sankce vůči němu a politika proti němu jsou nedostatečné. Kdyby se mu jednalo o zachování tváře, tak mohl počkat a mohl ztrapňovat Ukrajinu prodlužování odbavení konvoje. Ten konvoj už bylo jeho propagandistické vítězství. Ale to mu evidentně nestačí. On chce vítězství skutečné.

Opět to říkám. Vezměme si příklad z Ukrajiny. Ta má s Ruskem tolik zkušeností, zná ruskou mentalitu a umí s Ruskem bojovat. Nebojí se použít sílu, když je to třeba a nebojí se ruské síly. A když je potřeba něco jiného než síla, tak to bez váhání nasadí. Jaceňukovo oznámení, že Rusové chtějí na svá bílá auta zaútočit, prostě MUSELO přijít. To, že to řekl, zabrání tomu, aby to Rusové udělali, protože už jim nikdo neuvěří. A pokud to přesto udělají, už to nebude mít takový účinek, protože každému bude jasné, že to jsou druhé Gliwice.

Možná, ale na tom Rusům fakt nezáleží a potřebuji ještě více zmobilizovat své dobrovolné propagandisty.

Putin ukazuje, že prostě je připraven pokračovat ve svém tažení proti Ukrajině i po přijetí sankcí. Protože své agresívní chování dále vystupňoval.

Je tu ještě malá šance, že si vylepšuje své pozice pro následující jednání s Porošenkem. Že se s Porošenkem slavnostně dohodne a tato eskalace pro to připravuje půdu. Kéž by, protože jestli Putin bude takhle pokračovat a jednání s Porošenkem v Minsku nikam nepovedou, to co jsme teď zažili, bude jen čajíček. Všechno to vypadá, že se Rusko chystá na plnohodnotnou invazi, i když možná vytáhne zase nějaké eso z rukávu. Něco ve stylu zelených mužíčků a bílých aut. Já nevím, třeba práškovací bombardéry nebo útok hasičského sboru.

Ale je jasné, že Putin přitvrzuje a zvyšuje sázky. A Západ musí reagovat. Ano už jsme přijali OPRAVDOVÉ sankce, ale je to prostě málo. Nestačí to.

Západ už se nebojí konfrontace ekonomické, ale s té vojenské má pořád strach. A vojenskou konfrontací nemyslím válku, ale takové to studenoválečnické ukazování svalů. To teď potřebujeme jak sůl. Ale Západ to stále nepochopil. Merkelová odmítá základny v Pobaltí. NATO odmítá základny v Polsku. Prý aby neprovokovali Rusko.

Praboha! Oni to pořád ještě nepochopili. Putinovi je úplně šumák, jestli ho někdo provokuje nebo ne. Prostě si dělá, co chce. A pokud se proti nepostavíme beze strachu jako Ukrajinci, tak v tom bude pokračovat.

Jestli to Rusové nepodělají v nejbližších hodinách, tak je potřeba na pokračující trend, který nebude změněn v případě jednání v Minsku reagovat opravdu masívně. A to tak, že se přijmou další sankce. V mírnější verzi se rozšíří na další sektor ekonomiky. Třeba automobilový průmysl. V ostřejší verzi by se měl přestat odebírat plyn z Ruska.

Dále by měl Západ podobně jako Kurdům v Iráku začít na Ukrajinu dodávat zbraně. Do našeho regionu by měl poslat tisíce až desítky tisíc vojáků NATO a hlavně Američanů. USA nebudou potřebovat tanky v Iráku, Afghánistánu nebo Sýrii, ale v Evropě by fakt bodly.

V Polsku a v Pobaltí by měla být zřízená stálá základna NATO.

A tohle by měli naši politici prosadit jasně, tvrdě a bezohledně. Vykašlat se na to, co si kdo o tom myslí, co ruští trollové o tom píšou na internetu. Na hospodské řeči a na bublání putinistické spodiny.

Ty sankce, co jsme přijali, byl teprve první takový krok. Ale Putin se z šoku, že jsme něčeho takového byli schopni, otřel díky tomu, že se začalo na sankce hromadně nadávat. Že se do nich obuli jeho užiteční idioti Fico a Orbán a Zeman. Tihle nezodpovědní a krátkozrací a sobečtí politici ho povzbudili. Proto teď máme ty jeho bílé kamiony na Ukrajině.

Západ se do toho musí opřít. Buď jste proti Putinovi, nebo jste s ním. Nic mezi tím. Buď se mu postavíme, nebo se mu vzdáme. Nic mezi tím. Buďto se probudíme nebo zahyneme. Nic mezi tím.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

18.dubna 1389 – Velký židovský pogrom v Praze. Vedli k němu někteří kazatelé bez vážných příčin. Byla zabita většina Židů z Pražského ghetta.

Translate