Kdo je online

Přihlášení uživatelé 1
Hosté 13

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Je libo Danu? http://www.armytechnika.cz/nabidka/kolova-technika/obrnena-technika/samohybna-houfnice-shkh-vz.77-dana Nab...
V hospodě v Newcastlu sedí německý tirák a rýpe, jak jsou britští řidiči pomalí. „Já naložím náklad v Hamburku, projedu ...
Major vede svou jednotku na cvičení. Najednou vyplivne vysílačka a jednotka je bez spojení. Major skočí do džípu a přiká...
Turecké F-100 Super Sabre si zabojovali při invazi na Kypr.
Gray Fox - Komentář v Su-27 Flanker
V úterý 22. září ruská stíhačka Su-35 sestřelila kanonem při cvičení Su-30. Přesná příčina proč k tomu došlo není zatím ...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 22. 8. 2014 9:51 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

To by mě zajímalo, kde udělali soudruzi z Moskvy chybu?

Ukrajinská vlajka nad Moskvou. Ruské vedení poněkud podcenilo sílu západních sankcí. Francie začíná hrozit nedodáním Mistralů.

Putinova politika ponižuje Rusko. A teď to nemyslím tak, že jeho nacionalistická propaganda dělá z Rusů hlupáky, kteří jsou pro smích celému svět. Nemyslím tím, že se Rusko dostává morálně na úroveň KLDR. A nemyslím tím to, že ruští politici lžou jako druhořadí dealeři pojišťovacích smluv.

Dnes mám na mysli něco jiného. Před putinskou agresí neměl nikdo potřebu ztrapňovat Rusko, tak jak se to dnes podařilo někomu, kdo na jeden ze známých moskevských věžáků vyvěsil ukrajinskou vlajku. Je to taková light verze přistání německého pilota na Rudém náměstí. A Rusko si může být jisté, že takové ztrapňovací akce se budou množit. Protože potřeba zesměšnit papírového obra se stále zvyšuje.

Úplně výborné rovněž je, že tu ukrajinskou vlajku v Moskvě nepověsilo žádné ukrajinské komando, ale Rusové sami. Tihle Rusové ponížili svůj režim, ale sami se povýšili.

To ti druzí Rusové, ti, kteří svou zemi řídí, v čele s Vladimírem Putinem, ti pokračují v ponižování sebe samých vesel dál. Tady se zdá, že Putin uvěřil vlastním lžím, což je u diktátorů docela častá nemoc. Trochu zapomněl na to, že Rusko už dávno není Sovětský svaz.

Krym si připojením k Rusku vůbec nepomohl. Zásobování a doprava tam váznou. Krym požaduje po Moskvě, aby mu povolila dovážet potraviny z Ukrajiny. Krym je závislý na Ukrajině, co se týče elektřiny a vody a stačilo by mu vypnout kohoutky. Jediné povrchové spojení Krymu s Ruskem je kerčský trajekt, kde se tvoří dlouhé zácpy a dochází tam k násilí mezi čekajícími.

V Moskvě zavřeli čtyři McDonaldy, ale prý to se sankcemi nesouvisí. Je to jenom taková náhodička. Rusko se však pomalu odvrací od západních dekadentních stravovacích návyků ke svým tradičním hodnotám. Vodce a hladu, chtělo by se říct. Je to přesně jak jsem říkal. Ruská propaganda začíná dělat z amerických hamburgerů nevlasteneckou imperialistickou záležitost. Tím si putinský režim pomalu podřezává větev, protože přece dobře víme, že konzumní referendum takové režimy likviduje. Pamatujete to, ne? Coca cola, špatně dabované filmy na videu, časopisy Burda a Bravo. To všechno byl občan tábora míru a socialismu vyměnit za šťastné zítřky. Já do McDonalda chodím nerad, ale dovedu se představit, že Rusové začnou brzy vzpomínat na ty zlaté časy, kdy měli ty dobré hamburgery. Ne, tohle Putin nedá. Až půjdete příště pro ten hnusný hambáč, vzpomeňte se na chudáky Rusy. Oni už s tím brzy přestanou a hamburger od McDonalda bude jen idealistickou připomínkou dobré minulosti.

Ruská vláda zjistila, že to se svým hrdým odmítnutím západních potravin trochu přehnala. Otázka je jestli to udělali bezmyšlenkovitě nebo to udělali proto, že nic jiného v rukávu nemají. Každopádně teď už vědí, že to byla chyba a některé zákazy uvolňují. Jedná se zejména o speciální potraviny, jako je mléko bez laktózy.

Ale zdaleka se nejedná jen o potraviny. Sankce jsou uvaleny na technologickou podporu ropného průmyslu a díky tomu klesá cena ruské ropy, což Rusko ekonomicky poškozuje. A poškozen už je i automobilový průmysl.

Svobodná média v Česku lkají nad sankcemi a proruští politici se k tomu sborově přidávají. Ve chvíli, kdy píšu tento článek, poslouchám tiskové konference Miloše Zemana a tripartity a oni opravdu veřejně všichni kritizují sankce EU, které jsme součástí. Tato kritika je totálně nesmyslná. Je to stupidní populismus, protože tihle lidé dobře vědí, že si tím naženou body popularity. A to co dělá Rusko jim je ukradené, hlavně, aby měli body.

Tyhle hlasy nesmí být vyslyšeny. Protože navzdory tomuto kvičení je realita taková, že se sankce a proti sankce se u nás a v EU nijak neprojevily, zatímco ruskou ekonomiku narušily v řádu dnů. Jasně se ukazuje, že v hospodářské válce je EU proti Rusku supervelmocí a Rusko je Somálsko. Je potřeba toho tupého a nemocného obra pořádně zmáčknout. Až chcípne.

Další vzkaz vysílá Rusku Francie. Po dlouhém mezinárodním tlaku, začíná Hollande vyhrožovat Putinovi, že mu nemusí ony dvě lodě, které mu ve Francii staví, dodat. Já si sem jistý, že až tady situace dospěje. Jsem ochoten se vsadit, že Francie do Ruska nakonec Mistraly nedodá. Třešnička na dortu zaslouženého ponížení.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

30.září 1419 – Konal se tábor venkovského lidu na vrchu Na Křížkách jižně od Prahy. Radikální husitský kněz Václav Koranda na něm vyhlásil bojovný husitský program; chtěl zřídit boží stát a Plzeň měla být městem slunce. Shromáždivšímu se lidu doporučil, aby „vzali místo hole poutnické meč“.

30.září 1943 byla spuštěna na vodu lehká letadlová loď HMS Colossus.

30.září 1891 zemřel generál Georges Boulanger

30.září 1938 byl přijat Mnichovský diktát.