Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 25

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Dezinfekce dokončena. Letadlová loď se po nákaze chystá znovu do služby: https://www.idnes.cz/zpravy/nato/letadlova-lod-...
Tento týden probíhal tréning spolupráce mezi letouny L-159 ALCA a předsunutými leteckými návodčími při přímé letecké pod...
What the USS Roosevelt Can Teach Scientists About COVID-19 https://www.popularmechanics.com/military/research/a32256110/...
Něco k přečtení: J. Šedivý: Armáda musí přehodnotit své plány, ale její rozpočet se nesmí stát trhacím kalendářem http:/...
Tak ani letadlová loď Charles de Gaulle nebyla ušetřena a musela se kvli koronaviru vrátit do přístavu. Nakažených členů...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 23. 8. 2014 16:00 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Jsem antiputinista

Rusko bojuje svými jadernými bombardéry, stejně jako kampaní proti dekadentním potravinám. Nejlepší způsob jak bojovat proti Rusku je postavit se jeho českým přátelům.

Putinský režim to zkouší různě. Tuhle hrozí bombardéry, onde řeší potraviny.

Ruští bombardéři se opět vydali na výlet do Holandska. Nejprve je zachytily dánské stíhačky F-16 a doprovodily je a ž k Holandsku, kde je převzaly holandské F-16. Odtud je doprovázely k Anglii, kde je chtělo převzít RAF, ale Rusové si to najednou rozmysleli a obrátili se zpět k Holandsku. Až pak se vydali domů.

Tolik zprávy ze vzdušné fronty. Na frontě ideologické se taky dějí zajímavé věci. Rusko po zahájení kampaně proti McDonalds se nyní pustilo do Jack Daniels a stahuje jej z trhu. Já jsem to minule jasně říkal, že ruské hodnoty jsou vodka a hlad, což se tak nějak potvrzuje.

Představte si, že v Rusku mají hnutí, které se jmenuje Potravinoví vlastenci. Ti protestovali před americkým velvyslanectvím proti Coca-Cole. Prý se s ní v Rusku čistí záchody.

Jak je známo, čím více se něco zakazuje, tím více to je pak populární. Já osobně považuji hamburger od McDonalds za potravinový podvod, Jack Daniels za zbytečně drahý a Coca Colu za přeslazenou břečku, ale když vidím, jak ty potraviny vytáčejí Putina, dostávám na ně chuť.

Bohužel to ve skutečnosti taková legrace není. Situace se změnila a co bylo včera jisté, už není. Jako to, že svět nezadržitelně směřuje k vítězství západních hodnot. Nebo to, že v Evropě bude na věčné časy mír. Nebo to, že jednou bude na celém světě demokracie.

Lidé, kteří ztratili naději, že by se dal tento vývoj zvrátit, najednou vylézají z děr a jsou slyšet stále hlasitěji. Ideologie putinismu spojuje všechny odpůrce současného režimu z leva i zprava.

A tomu je třeba se postavit. Ano můžeme si psát o bombardérech., můžeme se smát Rusku. Můžeme nadávat na Putina. Ale pokud chceme něco dělat, něčemu bránit, něco prosadit, tak největší šanci máme u nás. My jako Češi nemůžeme sami zastavit Putina, ale máme docela slušnou šanci zastavit jeho české fanoušky. A když říkám fanoušky, tak  tím myslím všechny. Od Pražského hradu až po psací stoly internetových trollů.

Chce to několik zásad. Za prvé, nulovou toleranci vůči putinistům. Uvědomte si, že putinisté jsou lidé, kteří jsou proti demokracii, svobodě a lidským právům. Kteří podporují agrese a okupace. Nacionalismus a samoděržaví. Diktaturu a teror. Takoví lidé si nezaslouží žádnou toleranci. Jsou uřvaní a agresivní jako nacisté a komunisté. Uvědomte si, že Hitler vyhrál volby a KSČ kdysi taky vyhrála volby. Protože se ti ostatní nechali ukřičet. Protože se báli. Protože třeba nemají v povaze agresivně bránit svou pravdu. Jenže teď nastal čas to začít dělat. Jsou doby, kdy je potřeba překonat to, co se nám nelíbí a postavit se za své hodnoty.

Jsou doby, kdy muži, kteří nemají rádi násilí jdou bojovat. Ta doba ještě naštěstí nenastala a je v našich silách ji zabránit. Jsou doby, kdy je potřeba svou věc začít hájit za pomocí násilí, i když nám je to odporné. Ani tato doba ještě nenastala a je v naší moci ji zabránit. A jsou doby, kdy je nutno přestat tolerovat zlo. Tolerance zla není kultivovanost. Tolerance zla není komunikativnost. Tolerance zla není vstřícnost.

Ta doba je tady. Pokud nechcete násilí, válku nebo konec svobody je potřeba skončit s tolerancí putinistů.

Další zásada, kterou je třeba přijmout je podpořit ty politické strany a ty politiky, kteří jsou ochotni se postavit putinismu v Čechách. Ty, o kterých to víme, musíme podpořit, ty o kterých víme, že s putinismem koketují, je potřeba ignorovat, vystupovat proti nim, bojovat s nimi. A ti, kteří se tváří neutrálně, ty je třeba donutit k tomu, aby se rozhodli. Jsi putinista nebo antiputinista? Protože nic mezi tím není.

A konečně je potřeba přestat se stydět za svůj názor. Je jedno, co říkají kolegové v práci. Je jedno co říkají chlapi v hospodě. Je jedno, co se píše na facebooku. Tohle je příliš vážné. Vážnější než snaha zapadnout do kolektivu. Nepřitakejme putinistům. A dejme najevo, co si myslíme. Braňme své hodnoty. Braňme demokratickou Evropu, Západ, NATO, EU, přátelské země jako jsou USA, Ukrajina nebo Izrael. Politiky jako Schwarzenberg nebo Havel.  Možná se vám budou lidé smát. Možná vás budou nenávidět. Ale kašlete na to. Buďte svobodní. Uvidíte, jak se vám uleví. Nestyďte se za to, že máte rádi svět ve kterém žijete.

Protože o něj přijdete.

Ano my Češi nemůžeme sami Putina porazit., Ale můžeme zabránit další hanbě našeho národa. Už žádné další roky 1938,1948 a 1968. Žádné Lipany, žádné Bílé hory.

Opravdu přepište dějiny. Přes všechno to putinistické svinstvo, které zamořilo naší společnost, jsme ještě nikdy neměli lepší šanci se postavit, bránit se a zvítězit.

Jsem antiputinista. A vy?

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

3.června 1989 zemřel Sajjid Rúholláh Músaví Chomejní.