Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 34

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 14. 12. 2014 19:15 Napsal Andrea Kostlánová
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Záhada ruské ponorky vyřešena

Třebaže zákon odhlasovaný v ukrajinském parlamentu 16.9.014 udělil „ separatistickým „ oblastem kontrolovaným ruskými důstojníky „ zvláštní status“ , a vyhlásil, že se v nich 7.12.014 uskuteční parlamentní volby, ruští důstojníci uspořádali vlastní „volby“ 2.11.014, a to nejen parlamentní ale i prezidentské, aby Kreml ukázal, že jedinou variantou pro východní Ukrajinu je odtržení a připojení k RF, což David Cameron okomentoval slovy, že RF představuje pro zbytek Evropy válečné nebezpečí.   ...

Putin, jenž se na summitu v Pekingu očima pozdravil s Obamou, opět jakékoliv vměšování na východní Ukrajině popřel s tím, že ani neví, kde Ukrajina leží.

29.10.014 se proti novým protiruským sankcím postavilo Madˇarsko, Slovensko a poloruský Kypr.

Finský/FS premiér Alexandr Stubb (46) v Paříži prohlásil, že „ sankce proti RF jsou jedinou zbraní EU, které se EU nesmí zříci, Putinovo Rusko dle evropských standardů není normální zemí „, a varoval Hollanda před dodáním útočných lodí Mistral Putinovi.

„ RF Putinovým záborem Krymu porušila veškeré své mezinárodní závazky, nedodržované příměří na Ukrajině Kremlu vyhovuje, a třebaže Putin požaduje, aby některé části asociační dohody mezi Ukrajinou a EU byly změněny, jakákoliv jednání za tímto účelem se týkají jen Ukrajiny a EU, nikoliv Putina, který není jejich účastníkem “, prohlásil Stubb.

Stubb připustil, že FS je na RF závislé v dovozu elektřiny, a bude muset tuto závislost řešit.

Stubb uvedl, že by si přál, aby FS vstoupilo do NATO, protože Putinova koncepce „ ochrany ruských menšin kdekoliv na světě „  Finsko, v němž žije 66.000 etnických Rusů, ohrožuje, ale že pro vstup do NATO je 25%  Finů „ ...

FS ekonomika spočívá na dřevozpracujícím průmyslu a telekomunikační sféře, a je v krizi, protože dle Stubba  „ i-Phone zabil Nokii i papír „ ...

Ruská armáda vyráží do světa

S tím, jak ruská armáda vyráží do světa po souši, na moři i ve vzduchu, přibývá případů, kdy vyvolává nebezpečné situace ( a to i pro civilní letectví ).

Ruské letouny a ponorky lze potkat všude, zejména v Černém, v Baltském a Severním  moři, při hranicích US i CAN ( mj. ruský nácvik bombardování DK ostrova či švédského pobřeží, narušování švédského/norského VP ruskými stíhačkami či bombardéry Su-24,  a švédských/norských pobřežních vod ).

RF unáší agenty pobaltských států loupežnickým proniknutím na území těchto států, a pirátskými útoky vniká do jejich kyberprostoru.

Proto chce Polsko přesunout své vojáky + výzbroj ke svým východním hranicím.

NATO má v Pobaltí 16 stíhaček, které monitorují dění v pobaltském VP, do kterého Kreml vysílá své špionážní letouny ( Iljušin-20), což Putin popírá tvrzením, že všechny ruské letouny a ponorky se vždy nacházejí v neutrálním VP a v neutrálních vodách „ - i kdyby zrovna přelétávaly nad francouzskými jadernými elektrárnami jako letouny bez označení  …

Litva se svými strategickými přístavy se stala ještě důležitější, když se letos na podzim vymanila ze závislosti na ruském plynu pronájmem norského LNG terminálu/lodˇ Independence, která od 10/014 kotví v přístavu Klajpeda, ze kterého bude cisternami zkapalněný norský plyn dodáván i do Lotyšska a Estonska ...

Kreml chce ovládnout arktické trasy, proto bude mj. potřebovat DK a norské ostrovy, bez státní suverenity severských států by drancování Arktidy bylo jednodušší – proto se jim Putin snaží vnutit suzerenitu/vazalství.

Nejprve se Putin zaměřoval na provokování Norska, dnes zkouší trpělivost Švédska.

Po vpádu do Gruzie, anexi Krymu a rozvracení východní Ukrajiny se rozčilený Putin nemůže divit, že Švédsko v 8/ 014 podepsalo s NATO, třebaže není jeho členem, dohodu, která NATO zmocňuje vyslat na žádost Švédska na jeho území jednotky NATO.

Poprvé ruskou ponorku švédské radary a hydrofony ve švédských vodách zaměřily v roce 62, švédské námořnictvo ji zasypalo hlubokovodnímui torpédy.

Své vody Švédsko zaminovalo, a vstupy do nich střežilo elektronicky.

24.10.66  švédské námořnictvo zasypalo hlubokovodními torpédy další ruskou ponorku, jejíž periskop se objevil i na hladině – stejný incident se opakoval v letech 74 + 76+ 80.

Ruská ponorka U137 uvízla v obtížně navigovatelných švédských pobřežních vodách 27.10.81., kdy na její přítomnost Pobřežní stráž upozornil švédský rybář. Švédské námořnictvo nakonec posádku vysvobodilo.

V 10/82 Švédové „ cizí“ ponorku lovili ve svých vodách celých 14 dní, ale dodnes není jasné, zda to nebyla ponorka NATO.

Od té doby se hony na ruské ponorky staly denním chlebem švédského námořnictva.

Poslední hon švédské námořnictvo podniklo ve dnech 17-24.10.014, kdy vetřelecká ponorka, kterou ve švédských vodách viděli i tři rybáři, z nichž jeden si ji vyfotil, vysílala na nouzové frekvenci šifrované zprávy, jejichž příjemcem byla ruská  námořní vojenská základna v Königsbergu/v Královci ( Rusové Königsberg tvrdošíjně nazývají Kaliningrad ) ...

Švédové podezírali ruský ropný tanker NS Concord, plující formálně pod liberijskou vlajkou, který do oblasti vstoupil 4.10.014, že pro ruské miniponorky funguje jako základna.

Tanker patří firmě, která je součástí státní firmy Sovcomflot, jejíž šéf Sergej Frank je důvěrným přítelem Putina.

Jakmile Švédsko kauzu s tankerem zveřejnilo, vyplul ze švédských pobřežních vod.

V době švédského honu na neznámou ponorku byla v oblasti také ruská vědecká lodˇ  „R/V Profesor Logačev“, která přijímá malé „ vědecké „ ponorky, a v době incidentu měla vypnutý transpondér.

Švédové pořídili několik záběrů cizí ponorky, ze kterých experti ze Střediska pro strategická a mezinárodní studia vyvodili, že jde o ruskou ponorku třídy Lada, na což Lavrov odpověděl, že o ruskou ponorku v žádném případě nejde, ale že zcela určitě jde o ponorku nizozemskou …

Švédské úřady 20.10.014 uprostřed honu na cizí ponorku loděmi a vrtulníky, vyzvaly civilní lodě, aby opustily oblast jižně od Stockholmu, a uzavřely pobřežní vody i VP.

Žádnou cizí ponorku však nenašly.

Z důvodů nových námořních tras a z důvodů plenění Arktidy těžbou skandinávské státy stojí RF v cestě, takže průniky do jejich VP a pobřežních vod budou stále častější, ale je více než pravděpodobné, že říjnový incident měl jen odvézt mezinárodní pozornost od intenzívních bojů v okolí Doněcku, které byly nejrozsáhlejším porušením příměří z 5.9.014.

Druhá bitva o Doněck, konkrétně o doněcké letiště, které od jara 014 neuvěřitelně stále bránili ukrajinští vojáci, začala 29.9.014, a vrcholila v době, kdy pozornost mezinárodní veřejnosti poutala ruská ponorka ve švédských pobřežních vodách ...

 

Převzato se svolením autorky z jejího blogu na adrese http://kostlanova.blog.idnes.cz ,kde naleznete její další články. Na Vojsku se nachází část zabývající se s ním související tématikou.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

28.listopadu 1695 – Jan Sladký, řečený Kozina, byl popraven v Plzni. Kozina vedl povstání proti V.M. Lammingerovi („Lomikarovi“), který Chodům upíral práva, která jim dali předchozí panovníci za ochranu hranic. Po potlačení povstání jim byla veškerá privilegia odebrána.

28.listopadu 1414 – Jan Hus byl zatčen v Kostnici.

28.listopadu 1905 demonstrovalo v Praze na Staroměstském náměstí 100 000 lidí za volební reformu.

Translate