Kdo je online

Přihlášení uživatelé 2
Hosté 24

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Turecké F-100 Super Sabre si zabojovali při invazi na Kypr.
Gray Fox - Komentář v Su-27 Flanker
V úterý 22. září ruská stíhačka Su-35 sestřelila kanonem při cvičení Su-30. Přesná příčina proč k tomu došlo není zatím ...
V Československu po válce také vyvíjeli plamenomety. Inspiraci nalezli z německých vzorů i sovětských a amerických.
Pro jednou uvádí pohled na Švédsko, sic hodně opatrný. https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/svedsko-covid-pandemie-stock...
Michal Kroužek - Odpověděl na komentář # 4657 v Canon de 75 Modèle 1897
Děkuji za pochvalu. Uvažuji nad rozšířením článku o další využití tohoto kanonu např. v pevnostech apod a jeho další mod...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 14. 12. 2014 19:33 Napsal Lubomír Stejskal
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Sex otrokyň aneb To nejděsivější, o čem jsem kdy psal

Před několika dny byl civilizovaný svět šokován manuálem Islámského státu (IS) obsahujícím „pravidla“ pro braní žen do otroctví. To samo o sobě je v 21. století vrchol zvrácenosti. Obsah „vyhlášky“ jej ještě překonává.

Příručka má 27 článků stylizovaných do formy otázek a odpovědí. Některé z nich citovala i česká média Podívejme se na některé citované i opomenuté články poněkud podrobněji a všimněme si způsobu uvažování islamistických ideologů a žebříčku jejich hodnot.

Zatímco otroctví je v civilizovaném světě samozřejmě zakázáno, tato skupina vyznavačů islámu (působících jako IS) se řídí jinými zásadami. Problém nemá s otroctvím jako takovým, ale pouze s tím, zda je možné zotročit ženu čí dívku odpadlou od islámu.

V článku (otázce) 3 autoři návodu řeší problém, zda je možné vzít do zajetí (a následně zotročit) všechny nevěřící ženy (do tohoto termínu dále v textu zahrnuji i mladé dívky a děti). Věc se má tak: ženy lidu Knihy, to je Židovky a křesťanky, samozřejmě ano, stejně tak tzv. polyteistky, tedy ty, které vyznávají jiné než judaistické nebo křesťanské náboženství. Pozoruhodné je, že lídři teroristů IS vůbec nepočítají s ateismem. Výše zmíněné „nevěřící“ mohou být zajaty a zotročeny, o tom prý mezi islámskými učenci není sporu. Dilema ovšem mají v záležitosti žen, které od víry v Alláha odpadly. Zde někteří učenci říkají: zotročit je nelze. Jiní hlásají pravý opak.

Autoři manuálu to vyřešili, pokud jde o teorii, šalomounsky: My, Islámský stát, se přikláníme k přijetí konsenzu.

Jenom pro úplnost uveďme, že muslimky zotročit nelze. Opět alespoň teoreticky.

Když už jsme pochopili, koho zotročit lze, musíme se dále seznámit s tím, co se zajatými ženami, tedy otrokyněmi, je možné dělat – a co naopak nikoli. Ani zde nevyjdeme z údivu a neubráníme se totálnímu znechucení.

Článek 4 v otázce, zda je přípustné mít sexuální styk se zajatou ženou, odpovídá jednoznačně: Ano. Tvůrci manuálu se odkazují na Alláha Všemohoucího, konkrétně na jeho slova zapsaná v Koránu, súra 23, verše první, pátý a šestý (používám českou internetovou verzi zveřejněnou na webu Koranoislamu):

Šťastní jsou ti věřící, kteří pohlaví svá ochraňují jen pro manželky své či otrokyně, a nebudou za to pokáráni.

Na základě těchto slov mají tedy teroristé „vyřešeno“, že sexuální styk s otrokyněmi je OK. Zbytečnostmi jako je rozdíl mezi dobrovolnou souloží a znásilněním se nezatěžují.

Abychom v tom měli alespoň jakýsi základní řád, připusťme, že se zde bavíme o ženách a dívkách nad 15 let, nikoli o dětech chráněných v civilizovaném světě zákonem (pokud jde o sex s nimi). O nich níže.

Článek 5 se zabývá otázkou, zda lze mít se ženou, kterou její pán (her master) získal jako otrokyni, bezprostředně poté intimní styk. Zde teroristé IS rozlišují. S pannou ano. Pokud pannou není, musí být její děloha nejprve očištěna (her uterus must be purified first). V dostupném materiálu se ovšem neuvádí jak.

V další části otrokářského návodu se řeší problematika, zda je možné otrokyni prodat či darovat (ano), zda je přípustné oddělit matku a dítě (nikoli, pokud je v předpubertálním věku, později ano), zda může otrokář prodat ženu, kterou oplodnil (nikoli, pakliže se stane matkou) – a tak podobně.

Může také nastat situace, že manželka islamistického otrokáře získá půvabnou otrokyni a muž po ní zatouží. Smí se s ní vyspat? Článek 11 to zapovídá: Nemůže, protože otrokyně je ve vlastnictví někoho jiného.

Nyní přicházíme k nejděsivější části manuálu, totiž chování otrokářů vůči dětem. Článek 13 klade otázku: Je přípustné mít pohlavní styk s otrokyní, která nedosáhla puberty? Zvrácení autoři píší doslova: Ano, je to přípustné, pakliže je pro pohlavní styk vhodná (způsobilá – if she is fit for intercourse). Pakliže vhodná není, pak si s ní může její pán také užívat, ale bez pohlavního styku.

V kontrastu s tím se jeví jako nanejvýš útlocitný článek 12, který je věnován tomu, zda může muž líbat otrokyni někoho jiného, byť s jeho souhlasem. Něco takového je zapovězeno, neboť líbání představuje rozkoš - a ta je zakázána v případě, že muž nedisponuje výhradními vlastnickými právy k ženě, kterou touží líbat.

Příručka řeší také al-azl, tedy přerušovanou soulož. V článku 18 se praví, že muž může použít techniku al-azlu během intimního styku, a to jak se souhlasem ženy, tak bez něj. Všimněme si pozoruhodné logiky: je obtížné si představit, že by se otrokář zajímal o souhlas své otrokyně, když může coitus interruptus aplikovat dle své libovůle.

Už z toho, co jsem zde předestřel je zřejmé, že jsme nahlédli do nejtemnějšího kouta extremistického pojetí islámu. Stoupenci jeho umírněnější verze budou jistě argumentovat právě tím, že jde o ultrakrajní interpretaci. Netvrdím, že nemají pravdu, ve většině islámských států takováto šílená pravidla jistě neplatí. Na druhou stranu: ideologové IS se opírají o stejný Korán a věří ve stejného Alláha a jeho Proroka jako muslimové umírnění. Těch bych se rád zeptal: Říká se, že islám ustrnul ve středověku. Zajímá mě, kam a zda vůbec by se posunul, kdyby se Mohamed nenarodil v 6. století, ale o tři sta let dříve. Je to principiální otázka: jestli vůbec je islám schopen takové proměny, jakou v průběhu dějin prošlo křesťanství. Tedy jestli má svět naději, že (někteří) stoupenci Prorokova učení přestanou být pro naši civilizaci hrozbou.

A lídrů demokratického Západu se musím alespoň symbolicky zeptat, co navrhují dělat v případě, že odpověď na výše uvedenou otázku bude negativní.

Převzato se svolením autora z jeho blogu lubomirstejskal.blog.iDNES.cz

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

24.září 1735 zemřel český barokní malíř Petr Jan Brandl

24.září 1405 – Na útrapy v zajetí v klášteře zemřel mladší moravský markrabě Prokop. Po jeho smrti se stal jediným pánem Moravy jeho starší bratr Jošt.

24.září 1940 podnikli bombardéry Vichystické Francie nálet na Gibraltar.

24.září 1893 se narodil francouzský stíhací pilot Jean Casale