Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 79

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Konvoj s vojenskou polní nemocnicí vyjel do Prahy. V neděli přibylo přes pět tisíc nakažených https://ct24.ceskateleviz...
Ganelon - Odpověděl na komentář # 415 v Letov Š-50
U spousty letadel, tančíků apod pak člověk čte, že je za komunistů poslali do hutí :-(
Američané také některé rakety později využili pro vynášení družic.
Co jsem koukal, tak v říjnovém vydání časopisu 2. světová podrobili Panther dost velké kritice. Ale přitom řešili hlavně...
Wildblood - Komentář v T-44
Mnohem většího rozšíření se dočkal později T-54/55, který už byl vyzbrojený kanonem ráže 100 mm. Jinak se uvádí, že si T...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 23. 3. 2015 19:28 Napsal Jan Ziegler
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Rudá armáda nás v květnu 1945 dobyla, nešlo o osvobození

Sovětské tanky americké výroby M4 Sherman v Křenové ulici v Brně v dubnu 1945

Sovětské tanky americké výroby M4 Sherman v Křenové ulici v Brně v dubnu 1945

To jsou tvrdá slova, která pronesl v rozhovoru pro Parlamentní listy novinář a profesor Newyorské univerzity Tomáš Klvaňa. Nicméně jsou pravdivá. Osvobození totiž nespočívá v rabování osvobozeného území, únosech a vraždění jeho obyvatel a násilnému vnucování politického systému, který místní obyvatelstvo odmítá. To všechno ale Rusové v obsazených oblastech dělali.  

Někteří historici jdou ještě dále a dokonce tvrdí, že Stalinovo Rusko v pětačtyřicátém roce okupovalo východní Evropu. Inu, stav, kdy jsou obyvatelé dotyčných zemí zbavení práva svobodně rozhodovat o svém osudu a „osvoboditelé“ jim vnutí komunistický teror podle svých představ, majetek podmaněných masivně rozkrádají a celkově jim brutálně zasahují do života, fakt není osvobozením, ale okupací. A Rusové si takto ve východní Evropě v roce 1945 a později počínali.

Nikdo rozumný nebude zpochybňovat hrdinství a oběti obyčejných vojáků Rudé armády. A pokud se tito vojáci dopouštěli násilností, tak si objektivně přiznejme, že před nimi není imunní žádné vojsko na světě. Tito lidé mají za sebou válečné hrůzy a podle toho se také chovají.

Jenomže za americkými jednotkami nešli žádní ozbrojenci, kteří by unášeli „osvobozené“ obyvatele. Za těmi ruskými ano. Už jsem se tady zmínil o únosech tisíců československých občanů sovětskou tajnou policii NKVD do nechvalně proslulých gulagů. Chování Rusů u nás také popisuje ministr financí v čs. londýnské vládě Ladislav Feierabend v knize Politické vzpomínky, díl III., kterou vydalo brněnské nakladatelství Atlantis. „Rusové si nic nepřivezli sebou a žijí ze země. Vybíjejí dobytek, hlavně dojnice, a hromadně porážení prasata. Kdyby to tak šlo delší dobu, nebude ani maso, ani mléko, ani hnůj.“

Ještě hůře se chovali Rusové v Polsku. O tom se rovněž zmiňuje Feierabend a především také vynikající britský historik Norman Davies v díle Polsko s podtitulem Dějiny národa ve středu Evropy. To, že ruští komunisté měli se zaváděním komunismu u našeho severního souseda velké problémy, přiznal sám Stalin. „Je to jako osedlat krávu,“ řekl.

Rusové v Polsku od roku 1944 někdy rovnou vraždili, jindy zatýkali vojáky Zemské armády (Armia Krajowa), které pak deportovali do Ruska, kde tyto hrdiny polského protinacistického odboje soudili ve vykonstruovaných procesech za kolaboraci s Hitlerem, a zavírali na mnoho let do sibiřských lágrů.

Polsko bylo moskevskou rudou říši ruinováno též hospodářsky. Tak jako ostatní východoevropské země nesmělo přijmout Marshallův plán hospodářské obnovy a naopak musela tato válkou těžce zničena země dodávat sovětskému Rusku v letech 1946 – 1950 třináct milionů tun uhlí ročně za cenu jednoho dolarů a třiceti centů, což byla šestina světové ceny! To by nás nemělo překvapit, protože mám podobnou zkušenost s dodávkami uranu svým východním porobitelům. Ostatně Kreml se nechal výhodně živit celou východní Evropou, tak, jak to okupanti dělají.

 

Převzato se svolením autora z ziegler.blog.idnes.cz

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

23.října 1944 začíná Bitva u Leyte

23.října 1526 – Ferdinand I. Habsburský byl zvolen českým králem (vládl 1526 – 1558). Jeho osobou počínaje nastoupila na český trůn dynastie Habsburků.

23.října 1232 – Václav I., zvaný Jednooký, si údajně vypíchl oko na lovu.

23.října 1915 torpédovala britská ponorka E8 německý pancéřový křižník Prinz Adalbert. Došlo k tomu poblíž litevského přístavu Libava.

23.října 1942 začíná Druhá bitva u El Alameinu

23.října 1936 začínají vznikat jednotky Stráže obrany státu (SOS).