Přihlášení
Spřátelené weby
ZPRÁVY
Telekomunikační družice Amos-17
Dne 7.8.2019 vynesla raketa Falcon 9 Telekomunikační družici Amos-17…… Družice byla dopravena na geostacionární orbitu o 221km x 35 750km x 26° a její váha je něco okolo 6.5 tun. Hlavním úkolem družice je pokrývat signálem střední a jižní Afriku, západní Evropu, Blízký východ, střední Asii a Indii. Zároveň nahradí družici Amos-5, která po čtyřech letech bezproblémového fungování nečekaně selhala a tudíž bylo nutné zajistit náhradu.(Amos-5 měl mít životnost okolo patnácti let).
Raketa byla v konfiguraci Blok 5. Oproti „základní“ verzi se liší například použitím silnější vrstvy materiálu na určitých místech, nebo použití titanových kormidel místo hliníkových. Zároveň byl na raketě již dvakrát použitý centrální stupeň s označením B1047. Ten byl v akci při misi Telstar 19V, Es'hail-2 a Amos-17, při které nedošlo k záchraně.
Start proběhl v 1:23 SELČ z floridského Mysu Canaveral z rampy SLC-40. V čase 2:48 došlo k oddělení stupně centrálního a přibližně za další tři sekundy zažehnutí stupně horního. V čase 3:36 byl odhozen aerodynamický kryt, který byl zachráněn pomocí lodě Ms. Tree. K oddělení samostatné družice došlo v čase 31:55.
Vyhledávání
Dnešní den v historii
30.dubna 1344 – Papež Kliment VI. na žádost Karla IV. povýšil pražské biskupství na arcibiskupství. Prvním arcibiskupem se stal Arnošt z Pardubic. Zároveň byl položen základní kámen ke stavbě Svatovítské katedrály v Praze.
Poslední komentáře
