Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 29

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Chystá se desková hra s legionáři na Sibiři. Legie: Sibiřská cesta https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=64&t=400...
Co také oprášit 1. světovou válku?
Docela zajímavý článek, sic řeší dlouho zmiňovaná úskalí F-35 The US Air Force Quietly Admits the F-35 Is a Failure The...
Článek jsem upravil.
Ganelon - Komentář v Centauro II
Otázka je, co na na to řekne pár tisíc ruských tanků na východní frontě.

POZEMNÍ TECHNIKA

Zveřejněno: 13. 2. 2021 11:52 Napsal Michal Kroužek
Nadřazená kategorie: POZEMNÍ TECHNIKA Kategorie: Stíhače tanků, útočná děla

Centauro II

Centauro II

Centauro II je italský kolový stíhač tanků zavedený do výzbroje v počtu 10 kusů. Na konci roku 2020 byla podepsána smlouva na dodání dalších 86 Centauro II 8x8 s opcí na dalších 10. Jde o rozsáhle přepracované a zmodernizované B1 Centauro dříve zavedené v počtu 400 ks do výzbroje italské armády. Tento počet byl později zredukován odprodejem 141 nadbytečných kusů Jordánsku.

Centauro II

Stíhač tanků Centauro II je vyzbrojen kanonem ráže 120 mm s hlavní o délce 45 ráží. Hlavní výzbroj je opatřena nabíjecím automatem s možností manuálního nabíjení. Oproti tomu původní Centauro disponuje pouze kanonem ráže 105 mm. Doplňkovou výzbroj tvoří dva kulomety ráže 7,62 mm z toho jeden v dálkově ovládané zbraňové stanici Hitrole L. K pohonu Centauro II slouží motor Vector 8V o výkonu 533 kW. Centauro II je postavený na podvozku kolového BVP Freccia.

Centauro II poskytuje vysokou palebnou sílu při nižší ceně i provozních nákladech oproti tankům a navíc s vysokou mobilitou. Na druhou stranu má mnohem nižší balistickou ochranu a nepřekoná tak těžký terén. Může ale dobře posloužit jako nástroj k průzkumu nebo v roli palebné podpory mechanizovaných jednotek.

TTD Centauro II
Délka včetně kanonu: 8,26 m
Výška: 3,65 m
Šířka: 3,38 m
Hmotnost: 30 t
Max. rychlost na silnici: 105 km/h
Dojezd: 800 km

Fotografie jsou ze stránek iveco-otomelara.com

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Vyhledávání

Dnešní den v historii

13.dubna 1849 – Soud básníka a satirika Karla Havlíčka Borovského za kritiku Oktrojované říšské ústavy v Národních novinách. Hájil se velmi dobře a ještě stihl kritizovat politiku. Byl jednomyslně osvobozen.

13.dubna 1937 byla spuštěna na vodu britská letadlová loď HMS Ark Royal.

Translate