USA prý podle iráckého vzoru udělají balíček karet s portréty válečných zločinců a pikové eso má být Asad. To by bylo vzrušující, kdyby ty karty měli v chlebníku vojáci NATO, kteří by je jeli zatknout. Takhle to je jenom pustá propaganda, která je k ničemu.

O aféře Gérarda Depardieu, který se stal Rusem, aby nemusel platit ve Francii milionářskou daň, se u nás ví. Málokdo však věnuje pozornost tomu, že Depardieu poděkoval Putinovi za ruský pas slovy, že Rusko je "velká demokracie". Mě jeho daňové problémy nezajímají, nehodnotím ho, jestli je lakomec nebo oběť francouzského socialismu. Jedno, ale vím jistě, že i můj oblíbený herec, který je objektivně ve svém řemesle skvělý a výborný může být pěkný blbec, když označuje Rusko za demokracii.

Možná, kdyby mu dala pas Čína a nemusel by platit daně tam, tak by ji taky označoval za demokracii. Ale soudruzi zde zcenzurovali novoroční úvodník jedněch oblíbených novin. Novináři si to nenechali líbit a vyhlásil stávku. Noviny přestaly vycházet. Kauza vyvolala pro Čínu nebývale pohnutí, které je jen jedno z další řady případů, které dokazují, že jakmile se Číňané najedli, začínají chtít i svobodu, což je zcela přirozený proces. Před redakcí demonstrují lidé a další ji podporují na internetu. Bohužel se zdá, že celá záležitost byla vyřešena "po Čínsku". Novináři se už nechali slyšet, že nikdy žádnou stávku nevyhlásili a zítra deník vyjde normálně. Každopádně by se mělo v Česku vědět, že v další zemi, která "nemá tradici demokracie" chtějí lidé svobodu.

V Gaze se konalo shromáždění půl milionů příznivců hnutí Fatah. Bylo povoleno hnutím Hamas, které v Gaze vládne. Fatah a Hamas se snaží o usmíření. Je to dobrá nebo špatná zpráva? Špatná. Abbás vyslal poselství k této demonstraci, ve kterém se praví, že "vítězství se už blíží". S toho mi běhá mráz po zádech. Vám ne?

Stejné pocity mám, když čtu, že Mursí, žádá po USA milost pro egyptského islamistu, který zorganizoval v USA  útok na WTC. Ne ten z roku 2001, ale ten z roku 1993, což mimochodem připomíná příznivcům spikleneckých teorií, že islamisté, šli proti WTC minimálně cca 10 let. Mursí byl zatím ten "nový" islamista, vždyť spolupracuje s USA a Izraelem na Sinaji proti teroristům, čili "starým" islamistům. Ale jak je vidět jakmile se noví islamisté dostanou k moci, pomalinku hledají cestu ke svým agresivnějším bratřím. Opět důkaz, že tolerance Mursího, ze strany USA a Izraele, je cesta do pekel.

Mimochodem peklo. Obama nominoval ministra obrany a ředitele CIA. Ministr obrany na první pohled tvrďák, republikán a veterán z Vietnamu je však silně protiizraelský zaměřen, byl proti válce v Iráku, je proti válce v Iránu a chce jednat s blízkovýchodními teroristy. Prostě Obamův člověk a začíná se ukazovat, kam Obamova zahraniční politika bude směřovat. Čekejte na íránskou jadernou bombu a vítězství džihádistů v Sýrii. Kandidát na ředitele CIA je zase odpůrcem "mučení" teroristů a Guantanáma. Další Obamův člověk. Čekejte, že CIA nyní bude hájit lidská práva vrahů. Něco jako když Klaus má starost o utrpení stíhaných tunelářů. Mimochodem v těchto dnech slavíme 4 leté výročí slavného zavření věznice Guantanámo prezidentem Obamou, která virtuálně zmizela z mediální reality, ale věřte mi, že tam pořád je. Aspoň, že nový ředitel CIA je fanoušek dronů a ještě se neujal funkce a americké drony řádí v Pákistánu jako pominuté. Aspoň něco.

Podle médií údajně hrozí, že se v roce 2014 stáhnout Američané z Afghánostánu úplně. Vzhledem k tomu, že dnes přijíždí do Washingtonu kverulant Karzáí, může jít jen o jakési nastavování vyjednávací pozice a ne o skutečný úmysl. Byl bych si tím jistý, kdybych nevěděl, že Obama už jednou něco takového provedl v Iráku. On je fakt schopen všeho. Uvidíme a to velice brzy.