Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 27

Spřátelené weby

Poslední komentáře

28. prosince 2020 oslaví L-159 20 let služby ve Vzdušných silách AČR.
Bedrník - Komentář v Renault FT
Na internetu jsem narazil na fotku, kde je George S.Patton, Jr s tankem Renault FT a informací, že se stal prvním americ...
To potopení monitoru je pěkný úlovek. By mě zajímalo kolik lodí zhruba škodovácká děla potopila.Přecejen jich řada dříve...
Tak boj v Náhorním Karabachu skončil, ale obávám se, že to je jen čekání na konečnou popravu Arménie. I přes vyslání rus...
Michal Kroužek - Odpověděl na komentář # 4678 v Letov Š-50
Děkuji za upozornění. Snažím se zveřejňovat články až po jazykové korektuře. Člověk po sobě překlepy apod přehlédne. Ale...

AIRSOFT

Zveřejněno: 30. 11. 1999 1:00 Napsal Scoobi
Nadřazená kategorie: AIRSOFT Kategorie: ZBRANĚ

M14 (levná, pěkná a kvalitní elektrika)

Tuto zbraň vyrábí čínská firma AGM, je to kopie Tokio Marui. Zpracováním je stejná jako maruika, uvnitř je zpracovaná taky skoro stejně, ale je obdařena kovovými koly a ložisky. Výkonem je srovnatelná se zbraněmi TM.

Zbraň mám novou, takže mohu být objektivní. Po rozbalení krabice na mě vykoukla černá kráska :-), metr a něco dlouhá. Ke zbrani je přidána kovová R.I.S lišta pro montáž puškohledu a nebo kolimátoru. Samozřejmostí je zasobník (kovový) na 260 kulí (točák). Výhoda pro kropíče, tzn. velkou spotřebu munice, ale ne pro lidi jako sem já. Rám zbraně je z plastu, ale tělo je z masivního kovu. To samé i hlaveň. Kovové jsou i menší ovládací díly (spoušť, přepínač střelby, patka pažby - o té se ještě zmíním.) Gun je o kilo lehčí než originál, tzn. 3500g, zase výhoda pro mě :-). Ke zbrani jsem dostal i nabíječku a baterku 8,4V s 1200mA. Baterka je velká, tím pádem se strká do pažby. Na pažbě je taková vychytávka. Když ležíte, tak si na pažbě odklopíte takovou packu a položíte si ji na rameno a pak Vám gun nepadá :-)

Po nabití baterky jsem nasypal do zásobníku 0,25 kuličky a ejhle, musel jsem naštelovat hop, takže jsem si s tím pohrál. Hop-Up se reguluje kolečkem před zásobníkem. Po dolazení jsem vystřílel asi 500 kulí (jsem se toho nemohl nabažit :-)). Byl jsem hodně, ale mile, překvapen. Dostřel řekněme 60 metrů a úsťovka, kterou jsem později měřil byla 320fps, což je asi 95m/s. To nemají ani maruje za 11000!! Celý gun mě vyšel na 4000Kč.

Při první akci jsem přestřelil i Mp5 od CA, ale to bude asi tím že mám asi 2x delší hlaveň, ale chápejte ten pocit!! Když přestřelíte gunem za 4000 kvér co stal 10000 :D :D (sorry Faki, Stingere a Tirtisi, ale musel jsem :D :D). Potom přisla první závadička. Hop-Up přestal zabírat, ale to nevadi. Nová gumka stojí 200kč. Ale pak přišla i druhá závadička a ta už byla krapet vážnější. Přestalo střílet semi (jednotlivě). Dočasně to budu muset vydžet až do koupě celého upgrade setu m120 od Guarderu.

Klady a zápory
+ cena (4000Kč)
+ zpracování (hezká)
+ R.I.S. lišta v základu
+ velký výkon
+ regulace hop-up
- menší výběr upgrade setů
- široká hlaveň (6,15)
- měkký plast rámu

Co si o Scoobiho M14 myslí Factor

Dovolím si zde napsat svůj názor na Scoobiho M14ku a pokusím se být co nejvíce objektivní vzhledem k tomu, že nejsem vlastníkem této zbraně. Začal bych tím že, cena téhle zbraně odpovídá její kvalitě. Střelecké vlastnosti jsou opravdu dobré, je fakt ze dostřelem překoná o pár metrů moji SD6 od Clasic Army a přesnost taky není špatná i když Scoobiho uváděný dostřel 60 metru je přehnaný. Ta celkem nízká cena se ale musí někde projevit a to právě na zpracování. Obsahuje velké množství plastových dílu a ty bohužel působí dost levným a křehkým dojmem. Určitě je to dobrá volba pro lidi, kterým jde spíš o střelecké vlastnosti, než o celkovou kvalitu zbraně a tím pádem hlavně pro ty, kteří si nemůžou dovolit dražší verzi od Marui.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

30.listopadu 1939 začala Zimní válka - Napadení Finska Sovětským svazem.

30.listopadu 1266 – Na sněmu v Praze byly vyhlášeny některé vnitrostátní reformy: pokus o sjednocení měr a vah, trestnost padělání mince a zákaz plenění země vlastním vojskem.

30.listopadu 1944 byla spuštěna na vodu britská bitevní loď HMS Vanguard.

Translate