Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 11

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

AIRSOFT

Zveřejněno: 30. 11. 1999 1:00 Napsal Scoobi
Nadřazená kategorie: AIRSOFT Kategorie: ZBRANĚ

M14 (levná, pěkná a kvalitní elektrika)

Tuto zbraň vyrábí čínská firma AGM, je to kopie Tokio Marui. Zpracováním je stejná jako maruika, uvnitř je zpracovaná taky skoro stejně, ale je obdařena kovovými koly a ložisky. Výkonem je srovnatelná se zbraněmi TM.

Zbraň mám novou, takže mohu být objektivní. Po rozbalení krabice na mě vykoukla černá kráska :-), metr a něco dlouhá. Ke zbrani je přidána kovová R.I.S lišta pro montáž puškohledu a nebo kolimátoru. Samozřejmostí je zasobník (kovový) na 260 kulí (točák). Výhoda pro kropíče, tzn. velkou spotřebu munice, ale ne pro lidi jako sem já. Rám zbraně je z plastu, ale tělo je z masivního kovu. To samé i hlaveň. Kovové jsou i menší ovládací díly (spoušť, přepínač střelby, patka pažby - o té se ještě zmíním.) Gun je o kilo lehčí než originál, tzn. 3500g, zase výhoda pro mě :-). Ke zbrani jsem dostal i nabíječku a baterku 8,4V s 1200mA. Baterka je velká, tím pádem se strká do pažby. Na pažbě je taková vychytávka. Když ležíte, tak si na pažbě odklopíte takovou packu a položíte si ji na rameno a pak Vám gun nepadá :-)

Po nabití baterky jsem nasypal do zásobníku 0,25 kuličky a ejhle, musel jsem naštelovat hop, takže jsem si s tím pohrál. Hop-Up se reguluje kolečkem před zásobníkem. Po dolazení jsem vystřílel asi 500 kulí (jsem se toho nemohl nabažit :-)). Byl jsem hodně, ale mile, překvapen. Dostřel řekněme 60 metrů a úsťovka, kterou jsem později měřil byla 320fps, což je asi 95m/s. To nemají ani maruje za 11000!! Celý gun mě vyšel na 4000Kč.

Při první akci jsem přestřelil i Mp5 od CA, ale to bude asi tím že mám asi 2x delší hlaveň, ale chápejte ten pocit!! Když přestřelíte gunem za 4000 kvér co stal 10000 :D :D (sorry Faki, Stingere a Tirtisi, ale musel jsem :D :D). Potom přisla první závadička. Hop-Up přestal zabírat, ale to nevadi. Nová gumka stojí 200kč. Ale pak přišla i druhá závadička a ta už byla krapet vážnější. Přestalo střílet semi (jednotlivě). Dočasně to budu muset vydžet až do koupě celého upgrade setu m120 od Guarderu.

Klady a zápory
+ cena (4000Kč)
+ zpracování (hezká)
+ R.I.S. lišta v základu
+ velký výkon
+ regulace hop-up
- menší výběr upgrade setů
- široká hlaveň (6,15)
- měkký plast rámu

Co si o Scoobiho M14 myslí Factor

Dovolím si zde napsat svůj názor na Scoobiho M14ku a pokusím se být co nejvíce objektivní vzhledem k tomu, že nejsem vlastníkem této zbraně. Začal bych tím že, cena téhle zbraně odpovídá její kvalitě. Střelecké vlastnosti jsou opravdu dobré, je fakt ze dostřelem překoná o pár metrů moji SD6 od Clasic Army a přesnost taky není špatná i když Scoobiho uváděný dostřel 60 metru je přehnaný. Ta celkem nízká cena se ale musí někde projevit a to právě na zpracování. Obsahuje velké množství plastových dílu a ty bohužel působí dost levným a křehkým dojmem. Určitě je to dobrá volba pro lidi, kterým jde spíš o střelecké vlastnosti, než o celkovou kvalitu zbraně a tím pádem hlavně pro ty, kteří si nemůžou dovolit dražší verzi od Marui.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

18.října 1918 začíná bitva u Terronu v níž vítězí českoslovenští legionáři nad císařským vojskem i přes nasazení yperitu a několika protiútokům.

18.října 1748 – Byl uzavřen mír v Cáchách, který ukončil válku o dědictví rakouské. Marie Terezie ztratila část italských provincií a získala všeobecné uznání pragmatické sankce.

Translate