Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 12

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

AIRSOFT

Zveřejněno: 30. 11. 1999 1:00 Napsal Private David Evans
Nadřazená kategorie: AIRSOFT Kategorie: ZBRANĚ

UHC Heckler & Koch MP5 SD3 manuální

Popisovat reálnou zbraň asi nemá význam, protože série MP5 je notoricky známá. Pro ty co by ji neznali připomenu, že zbraně od firmy Heckler and Koch jsou používané snad ve všech speciálních jednotkách na světě. Jsou oblíbené pro svou spolehlivost a také široké spektrum tichých verzí. V SAS se jedná o jednu z nejčastěji používaných zbraní při protiteroristických akcí a při hloubkovém průzkumu.

Já jsem si pořídil zbraň od firmy UHC. Hned po obdržení krabice Vás na ní zaujme obrázek britského výsadkáře. Po oddělání víka na Vás čeká samotná zbraň, která je rozložená. Zvlášť je uzávěr, tlumič a zásobník. Je tedy zapotřebí namontovat uzávěr do předem navrtaného otvoru. Jde to snadno. Pokud nechcete již uzávěr nemusíte vyšroubovávat, aby jste zbytečně neopotřebovávali závit. Tlumič našroubujete jednoduchým, ale účinným systémem, který Vám umožní zbraň vždy snadno a rychle demontovat. Uchycení je však dost pevné na to aby se tlumič nehýbal – drží tam opravdu pevně.

Zbraň je plastová – kovová je pouze hlaveň, vnitřní mechanismus a pažba. Plast má kovový vzhled a je tvrzený. Zpracování zbraně je 1:1 a myslím, že se firmě UHC povedlo. Zbraň se pohodlně drží, pojistku nahmatáte intuitivně a uzávěr je také pohodlně navržen, jediná jeho nevýhoda je, že není celý z kovu, ale pokud s ním budete zacházet opatrně, bude to OK. Zbraň je opatřena zásobníkem na 20 kuliček. Do zbraně doporučuji používat projektily 0,20g . Ty se mi osvědčily. Dostřel se pohybuje v závislosti na povětrnostních podmínkách a stupni okolní vegetace (týmy, co trénují v lužních lesích, ví svoje) kolem 40 m. Na takovou dálku už to není žádná sranda, ale jde to. K trefě na různé vzdálenosti Vám pomohou nastavitelná dioptrická mířidla. Ty jsou umístěny na těle zbraně a Vy si můžete nastavit několik velikostí na různé vzdálenosti. Tohle je hodně dobrá výhoda zbraně oproti jiným typům. MP5 má docela nezvyklá mířidla, ale když se s nimi naučíte mířit budete sami vidět jakou poskytují výhodu. Zbraň je manuální, ale při troše cviku se dají vystřelit 2 až 3 rány za sekundu.

mp5

Další výhodou zbraně je její velikost. Díky vysouvací pažbě s ní není problém při boji v budovách, ani venku. Zbraň nezavazí při průchodu křovím jako její rozměrnější kolegyně. Při vysunuté pažbě se zase mnohem více zpřesní střelba na větší vzdálenost. Jedinou nevýhodou zbraně je zásobník, který nemá zajištění kuliček při přenosu. To znamená, že pokud ho naládujete, tak Vám kuličky vesele vypadají do kapsy. Já jsem to vyřešil kouskem gumy kterým otvor vždy zakryji a tak vypadávání zabráním. Bohužel to však zdrží při nabíjení – těch pár sekund může být osudových, ale každý majitel SD3 si na to velice rychle zvykne a pokud máte šikovné kolegy ( jako, že já je mám : ) ) tak není problém. Je, ale pravda, že při cenách zásobníků by mělo UHC zauvažovat nad nešťastností tohoto systému. Jinak zbrani není co vytknout. Je přesná a když ji používá dobrý střelec (myslím tím LCpl. Winleyho) stane se čestnou součástí jakéhokoliv týmu. Mohu ji jen doporučit.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

30.listopadu 1944 byla spuštěna na vodu britská bitevní loď HMS Vanguard.

30.listopadu 1939 začala Zimní válka - Napadení Finska Sovětským svazem.

30.listopadu 1266 – Na sněmu v Praze byly vyhlášeny některé vnitrostátní reformy: pokus o sjednocení měr a vah, trestnost padělání mince a zákaz plenění země vlastním vojskem.

Translate