Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 29

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Troubridge - Komentář v V-22 Osprey
Japnci začali provozovat své V-22 Osprey To make this happen, various members of the V-22 community came together inclu...
Australské F-111 už nejsou ve službě. Jsou doslova pohřbené. Viz článek níže. Here’s why Australia buried 23 F-111s aft...
28. prosince 2020 oslaví L-159 20 let služby ve Vzdušných silách AČR.
Bedrník - Komentář v Renault FT
Na internetu jsem narazil na fotku, kde je George S.Patton, Jr s tankem Renault FT a informací, že se stal prvním americ...
To potopení monitoru je pěkný úlovek. By mě zajímalo kolik lodí zhruba škodovácká děla potopila.Přecejen jich řada dříve...

KULTURA

Zveřejněno: 11. 7. 2014 12:00 Napsal Michal Kroužek
Nadřazená kategorie: KULTURA Kategorie: AKCE, VÝSTAVY

Partyzánský pochod JERMAK

 Partyzánský pochod Jermak (23.8.2014)

Vážení příznivci vojenské historie a turismu,

zveme Vás na pochod po stopách partyzánů a odbojářů v oblasti Svratecké hornatiny, který pořádá Československá obec legionářská, jednota plk. J. Švece - Horácko.

Pochod byl připraven k  70. výročí od vysazení oddílu JERMAK, který v této oblasti operoval. Účastníci pochodu půjdou po stopách oddílu, navštíví jeho štáb a další připomínky jeho činnosti. Start a cíl pochodu je symbolicky umístěn do objektu Památníku Hodonín u Kunštátu, kde se v průběhu několika let propojila válečná tragedie s poválečnými represemi.

Čestnou předsedkyní pochodu je v tomto roce dosud v Kyjevě žijící radistka oddílu Jermak paní Dina Mefodijevna Šapovlova - Ščerbakova, podpis partyzánky Dinky bude také na dekretu k odznaku.

POCHOD - Trasa pochodu vychází z pohybu partyzánských skupin po oblasti Svratecké hornatiny, kopíruje převážně turistické značky a pouze několik kilometrů  probíhá po účelové zpevněné komunikaci. Po trase jsou připomínky partyzánské činnosti a památná místa, současně také unikátní příroda. Trasa prochází CHKO.

PRO KOHO JE POCHOD URČEN - zúčastnit pochodu se mohou všichni, kteří se zajímají o vojenskou a válečnou historii. Primárně počítáme s účastní uniformovaných složek - AČR, Policie, Hasiči, KVH, Military kluby a další.

Je možný příjezd celých rodin, v okolí je spousta rekreačních možností a v sobotu může třeba jen táta vyrazit na pochod.

START A CÍL POCHODU - Start a cíl pochodu je v prostoru Památníku Hodonín u Kunštátu (http://www.pmjak.cz/pamatnik-hodonin), zde bude také vydáváno občerstvení a možnost ubytování. Nejjednodušší spojení pokud nepojedete autem najdete na www.idos.cz

ČASOVÝ ROZVRH -  6.00-8.00 Registrace k pochodu, výdej snídaně, 8.00 Nástup k zahájení pochodu, 8.30 Zahájení pochodu, 9.00 Pietní akce pro nepochodující na lesním hřbitově Žalov , 13.00-20.00 Příchod pochodujících, obdržení ocenění a občerstvení, odjezd

DÉLKA TRASY - Celková délka trasy při dodržení plánované cesty je do 40 km, při zvolení optimální varianty do 35 km. Udávaná délka při změření na http://www.tourmapy.cz je 32 km. Viz. fotogalerie.

ODZNAK -  Pamětní odznak pochodu je zcela jiný než v roce 2013, bude vycházet ze symbolů použitých na odznaku skupiny Jermak, jedná se o samopal, strom a padák.  Samotný odznak bude ražený v 3D technologii v kombinaci s emailovou barvou a stuha bude tkaná. Etue je připravena speciálně pro tento odznak.Výrobu zajišťuje renomovaná firma s dlouholetou tradicí. Každý odznak bude mít svoje unikátní číslo, stejně tak, jako dekret k odznaku. Odznak bude pro všechny účastníky pochodu s jednou stužkou bez miniatury na jehle. Ke každému odznaku bude možnost zakoupení sady 2 stužek (1 x na jehle a 1x v úpravě k nasunutí na kolejnici nosiče stužek). Cena sady 2 stužek bude 100 Kč, pro každého účastníka počítame předem s 1 sadou, takže pokud Vám bude stačit tato jedna, není nic třeba objednávat předem.

VÝROČNÍ ODZNAK JERMAK - Ke 40. výročí Okresní výbor Svazu protifašistických bojovníků ve Vyškově vydal odznak skupiny Jermak. V letošním roce jsme se rozhodli ve spolupráci se sdružením Červené barety a firmou SM Parapresent vydat odznak k 70. výročí vysazení skupiny, který bude vycházet z původního odznaku a bude doplněn číslovkou 70. Každý odznak bude číslován a bude k němu průkazka na jméno majitele.

Odznak bude k zakoupení přímo na pochodu za 150 Kč a každý s účastníků dostane po předložení svého Pamětního odznaku možnost zakoupi Výroční odznak ze stejným číslem, předem objednávat není třeba.

OBČERSTVENÍ - Před startem obdrží každý účastník snídaňovou polévku s pečivem, v průběhu trati bude na stanovištích balená neperlivá voda, ovoce, cukrovinky a energydrink. Po zdolání celé tratě bude v cíli opět další občerstvení.

REGISTRACE K POCHODU - Pro registraci použijte formulář va spodní části stránky, datum ukončení registrací je 31.7.2014, prosíme Vás ale o provedení registrace do 30.6.2014.

PŘÍSPĚVEK NA ORGANIZACI - příspěvek číní 650 Kč/ 25 euro (po registraci Vám přijdou na email platební údaje). Účastníkům ze slovenska bude zasláno slovenské číslo účtu pro platbu.

PRAVIDLA PRO ÚČAST - Děti do 18 let v doprovodu starší osoby. Pro splnění nároku na odznak musí účastníci do 45 let absolvovat celou trať. Nad 45 stačí absolvovat část trati a zúčastnit se pietního aktu. Podrobnější pokyny v sekci Pravidla pochodu. Pochodu se jako doprovod mohou účastnit i neregistrované osoby, ovšem bez nároku na ocenění.

UBYTOVÁNÍ - K ubytování je možné využít přímo areál památníku (pouze ve vlastních stanech) , v okolí je také velká spousta penzionů a dalších ubytovacích zařízení. ( např. http://www.zamecek-hodonin.cz/ubytovani.htm )

ZMĚNY - Je připraveno také vydatnější občerstvení ( snídaně, energy drink, ovoce, voda, cukrovinky, večeře v cíli)  a lepší zázemí. Pomocí registračního formuláře na našich stránkách se také výrazně zjednoduší a zrychlí registrace po příjezdu. Každý z účastníků obdrží odznak, etui a dekret s unikátním číslem na svoje jméno hned po příchodu do cíle.

PARKOVÁNÍ - V okolí areálu je připraven dostatek parkovacích míst

Převzato ze stránek http://www.partyzanskypochod.cz/

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

4.prosince 1268 – Uzavření Poděbradské smlouvy mezi českým králem Přemyslem Otakarem II. a Oldřichem Korutanským. Oldřich Korutanský, který neměl dědice, se zavazoval, že po jeho smrti připadne korutanské vévodství českému králi. Byli však pominuti Oldřichovi sourozenci, kteří se se ztrátou území nechtěli nechat smířit. Po porážce Přemysla Otakara římským králem Rudolfem Habsburským byly Přemyslu Otakaru Korutany zase odebrány.

4.prosince 1942 potopily v Neapoli americké bombardéry B-24 italský lehký křížník Muzio Attendolo.

Translate