Kdo je online

Přihlášení uživatelé 1
Hosté 43

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Michal Kroužek - Odpověděl na komentář # 4657 v Canon de 75 Modèle 1897
Děkuji za pochvalu. Uvažuji nad rozšířením článku o další využití tohoto kanonu např. v pevnostech apod a jeho další mod...
Bedrník - Komentář v T-54/-55
Tanky této řady používají i separatistické území Abcházie, Podněstří nebo Náhorní Karabach.
Z mého pohledu velice kvalitní článek. Ve filmu Území nikoho pojednávajícím o občanské válce v bývalé Jugoslávii. Je vi...
Kde všude musíte mít roušku? Podívejte se na přehled všech aktuálně platných opatření https://radiozurnal.rozhlas.cz/kde...
Filipínci by si chtěli pořídit pět nových C-130J. https://newsinfo.inquirer.net/1332802/ph-air-force-seeks-funding-for-5...

KULTURA

Zveřejněno: 11. 7. 2014 12:00 Napsal Michal Kroužek
Nadřazená kategorie: KULTURA Kategorie: AKCE, VÝSTAVY

Partyzánský pochod JERMAK

 Partyzánský pochod Jermak (23.8.2014)

Vážení příznivci vojenské historie a turismu,

zveme Vás na pochod po stopách partyzánů a odbojářů v oblasti Svratecké hornatiny, který pořádá Československá obec legionářská, jednota plk. J. Švece - Horácko.

Pochod byl připraven k  70. výročí od vysazení oddílu JERMAK, který v této oblasti operoval. Účastníci pochodu půjdou po stopách oddílu, navštíví jeho štáb a další připomínky jeho činnosti. Start a cíl pochodu je symbolicky umístěn do objektu Památníku Hodonín u Kunštátu, kde se v průběhu několika let propojila válečná tragedie s poválečnými represemi.

Čestnou předsedkyní pochodu je v tomto roce dosud v Kyjevě žijící radistka oddílu Jermak paní Dina Mefodijevna Šapovlova - Ščerbakova, podpis partyzánky Dinky bude také na dekretu k odznaku.

POCHOD - Trasa pochodu vychází z pohybu partyzánských skupin po oblasti Svratecké hornatiny, kopíruje převážně turistické značky a pouze několik kilometrů  probíhá po účelové zpevněné komunikaci. Po trase jsou připomínky partyzánské činnosti a památná místa, současně také unikátní příroda. Trasa prochází CHKO.

PRO KOHO JE POCHOD URČEN - zúčastnit pochodu se mohou všichni, kteří se zajímají o vojenskou a válečnou historii. Primárně počítáme s účastní uniformovaných složek - AČR, Policie, Hasiči, KVH, Military kluby a další.

Je možný příjezd celých rodin, v okolí je spousta rekreačních možností a v sobotu může třeba jen táta vyrazit na pochod.

START A CÍL POCHODU - Start a cíl pochodu je v prostoru Památníku Hodonín u Kunštátu (http://www.pmjak.cz/pamatnik-hodonin), zde bude také vydáváno občerstvení a možnost ubytování. Nejjednodušší spojení pokud nepojedete autem najdete na www.idos.cz

ČASOVÝ ROZVRH -  6.00-8.00 Registrace k pochodu, výdej snídaně, 8.00 Nástup k zahájení pochodu, 8.30 Zahájení pochodu, 9.00 Pietní akce pro nepochodující na lesním hřbitově Žalov , 13.00-20.00 Příchod pochodujících, obdržení ocenění a občerstvení, odjezd

DÉLKA TRASY - Celková délka trasy při dodržení plánované cesty je do 40 km, při zvolení optimální varianty do 35 km. Udávaná délka při změření na http://www.tourmapy.cz je 32 km. Viz. fotogalerie.

ODZNAK -  Pamětní odznak pochodu je zcela jiný než v roce 2013, bude vycházet ze symbolů použitých na odznaku skupiny Jermak, jedná se o samopal, strom a padák.  Samotný odznak bude ražený v 3D technologii v kombinaci s emailovou barvou a stuha bude tkaná. Etue je připravena speciálně pro tento odznak.Výrobu zajišťuje renomovaná firma s dlouholetou tradicí. Každý odznak bude mít svoje unikátní číslo, stejně tak, jako dekret k odznaku. Odznak bude pro všechny účastníky pochodu s jednou stužkou bez miniatury na jehle. Ke každému odznaku bude možnost zakoupení sady 2 stužek (1 x na jehle a 1x v úpravě k nasunutí na kolejnici nosiče stužek). Cena sady 2 stužek bude 100 Kč, pro každého účastníka počítame předem s 1 sadou, takže pokud Vám bude stačit tato jedna, není nic třeba objednávat předem.

VÝROČNÍ ODZNAK JERMAK - Ke 40. výročí Okresní výbor Svazu protifašistických bojovníků ve Vyškově vydal odznak skupiny Jermak. V letošním roce jsme se rozhodli ve spolupráci se sdružením Červené barety a firmou SM Parapresent vydat odznak k 70. výročí vysazení skupiny, který bude vycházet z původního odznaku a bude doplněn číslovkou 70. Každý odznak bude číslován a bude k němu průkazka na jméno majitele.

Odznak bude k zakoupení přímo na pochodu za 150 Kč a každý s účastníků dostane po předložení svého Pamětního odznaku možnost zakoupi Výroční odznak ze stejným číslem, předem objednávat není třeba.

OBČERSTVENÍ - Před startem obdrží každý účastník snídaňovou polévku s pečivem, v průběhu trati bude na stanovištích balená neperlivá voda, ovoce, cukrovinky a energydrink. Po zdolání celé tratě bude v cíli opět další občerstvení.

REGISTRACE K POCHODU - Pro registraci použijte formulář va spodní části stránky, datum ukončení registrací je 31.7.2014, prosíme Vás ale o provedení registrace do 30.6.2014.

PŘÍSPĚVEK NA ORGANIZACI - příspěvek číní 650 Kč/ 25 euro (po registraci Vám přijdou na email platební údaje). Účastníkům ze slovenska bude zasláno slovenské číslo účtu pro platbu.

PRAVIDLA PRO ÚČAST - Děti do 18 let v doprovodu starší osoby. Pro splnění nároku na odznak musí účastníci do 45 let absolvovat celou trať. Nad 45 stačí absolvovat část trati a zúčastnit se pietního aktu. Podrobnější pokyny v sekci Pravidla pochodu. Pochodu se jako doprovod mohou účastnit i neregistrované osoby, ovšem bez nároku na ocenění.

UBYTOVÁNÍ - K ubytování je možné využít přímo areál památníku (pouze ve vlastních stanech) , v okolí je také velká spousta penzionů a dalších ubytovacích zařízení. ( např. http://www.zamecek-hodonin.cz/ubytovani.htm )

ZMĚNY - Je připraveno také vydatnější občerstvení ( snídaně, energy drink, ovoce, voda, cukrovinky, večeře v cíli)  a lepší zázemí. Pomocí registračního formuláře na našich stránkách se také výrazně zjednoduší a zrychlí registrace po příjezdu. Každý z účastníků obdrží odznak, etui a dekret s unikátním číslem na svoje jméno hned po příchodu do cíle.

PARKOVÁNÍ - V okolí areálu je připraven dostatek parkovacích míst

Převzato ze stránek http://www.partyzanskypochod.cz/

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

20.září 1187 zahájil Saladin obléhání Jeruzaléma

20.září 1410 – Zikmund Lucemburský byl zvolen některými kurfiřty římským králem. Zbytek kurfiřtů (včetně českého krále Václav IV.) však zvolili 1.10.1410 králem moravského markraběte Jošta, Zikmundova bratrance.