Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 17

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Chystá se desková hra s legionáři na Sibiři. Legie: Sibiřská cesta https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=64&t=400...
Co také oprášit 1. světovou válku?
Docela zajímavý článek, sic řeší dlouho zmiňovaná úskalí F-35 The US Air Force Quietly Admits the F-35 Is a Failure The...
Článek jsem upravil.
Ganelon - Komentář v Centauro II
Otázka je, co na na to řekne pár tisíc ruských tanků na východní frontě.

VÝZBROJ PĚCHOTY

Zveřejněno: 6. 3. 2021 10:00 Napsal Michal Kroužek
Nadřazená kategorie: VÝZBROJ PĚCHOTY Kategorie: PISTOLE A REVOLVERY

Mauser HSP

Mauser Hsc

Mauser HSC

Před válkou byla široce používána jiná pistole Mauseru a to HSC u armády i policie, HSC začala být vyráběna v Německu znovu koncem 60. letech, ale v polovině 70. byla její výroba ukončena.

Po válce došlo k přesunu obráběcích strojů a personálu do Francie, v 60. letech začala snaha Mauseru obnovit výrobu jako tomu bylo před válkou pro polici a armádu, ale potýkal se s nedostatkem zkušených pracovníků ve vývoji. 

HSP (Hahn-selbstlade Pistole) je poslední pokus značky Mauser vyhrát kontrakt na služební pistoli. Vznikla v reakci na specifikaci západoněmecké policie na novou kompaktní pistoli z roku 1976. Podle specifikace mělo jít o pistoli o hmotnosti do 1 kg, a rozměry do limitu 180 x 130 x 34 mm. Tyto specifikace byly později změněny. Mělo jít o náhradu za Walther P38 P1 i jiné modely. V soutěži se návrh Mauseru utkal s výrobky společností Walther (P5), Heckler & Koch (PSP) a SIG-Sauer (P225). Předpokládá se, že bylo vyrobeno až 20 pistolí pro zkoušky policií, ale pro problémy s životností byly vyřazeny z výběrového řízení. Požadovaná životnost činila 10 000 ran. Projekt pistole Mauser HSP byl ukončen v roce 1983. Policie jednotlivých spolkových zemí apod si vybraly podle svých preferencí. Walther P5 se tak dostal do výzbroje policie Bádenska-Württemberska, Porýní-Falcka a uspěl také v Holandsku.

Pistole HSP byla konstruována pro náboj 9x19 mm a vznikla v "plné" velikosti s hlavní o délce 86 mm a jako kompaktní pro důstojníky v civilu. Rám byl pro obě varianty shodný. Zásobník měl kapacitu 8 nábojů. SIG-Sauer pod označením P6 přijaly do výzbroje policejní sbory sedmi německých spolkových zemí, dále pak pohraniční a železniční policie a Spolkový kriminální úřad (Bundeskriminalamt). SIG-Sauer P7 vzhledem k vyšší ceně přijaly spíše speciální jednotky jako GSG9.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

13.dubna 1849 – Soud básníka a satirika Karla Havlíčka Borovského za kritiku Oktrojované říšské ústavy v Národních novinách. Hájil se velmi dobře a ještě stihl kritizovat politiku. Byl jednomyslně osvobozen.

13.dubna 1937 byla spuštěna na vodu britská letadlová loď HMS Ark Royal.

Translate