Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 12

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Škoda že létajícím člunům už odzvonilo. Dovedl bych si je představit na severu Kanady, v Norsku apod.
Tady je web o dezinformacích týkajících se Ukrajiny #UkraineFacts By the International Fact-checking Network Signatories...
Škoda, že takových lidí jako Patton a Winston Churchill nebylo na straně spojenců víc a s větším vlivem. Ti si uvědomova...
Jen aby vláda nepadla kvůli ekonomickým problémům. Babiš by se rád ujal moci.
Válka výrazně ovlivňuje ČR nejen doma ale i na mezinárodní scéně. Nejprve slavná výprava do Kyjeva a nyní se zvažuje, že...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 27. 2. 2014 23:46 Napsal Edus
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Oznámení

Ukrajinská revoluce - proruské milice blokující hlavní trasy na Krymu

Západní část armády Ruské federace je od včerejška ve stavu "prověrek bojové pohotovosti" - tato bojová cvičení 150 000 vojáků, těžké techniky, raketového dělostřelectva a letectva mají trvat do 3. března, což logicky působí velmi znepokojivě, neboť se jedná o sílu prakticky shodnou s kompletním početním stavem ukrajinské armády. Rusové navíc dosud považují situaci v zemi na "státní převrat" a Viktora Janukovyče za jediného legitimního prezidenta. Ten byl prokazatelně v posledních dnech pod přímou ruskou ochranou, nyní již byl lodí přepraven do Ruska - ve svém dnešním vyjádření se Janukovyč vyjádřil jako stále úřadující a legitimní prezident, který žádá, aby skončil chaos v zemi. Na zítřejší den ohlásil tiskovou konferenci do Rostova na Donu v jižním Rusku.

Pověřený ukrajinský prezident Oleksandr Turčynov velice rázně odsoudil jakékoliv vměšování Ruska do záležitostí Ukrajiny - konkrétně přesuny ruských vojenských posil na poloostrově mimo místa svých základen - reagoval tak především na dnešní přesun kolony ruských obrněných transportérů BTR směrem na Simferopol, kde proruští ozbrojení separatisté obsadili vládní budovy. Kolona se nakonec stáhla - jakýkoliv další incident bude vnímán jako akt agrese a narušování suverenity Ukrajiny. Rusko se stejneně ostře ohradilo ke svému nezpochybnitelnému právu chránit své občany a prosadit toto právo jakoukoliv cestou.

Na hlavních dopravních trasách na Krymu vznikají betonové zátarasy střežené separatistickými ozbrojenci - vlají nad nimi ruské prapory, muži jsou maskováni, ozbrojeni střelnými zbraněmi, včetně automatů Kalašnikova, často k vidění jsou uniformy členů nedávno rozpuštěných jednotek Berkutu, kteří se vzbouřili a odmítli uposlechnout rozkazy o rozpuštění jednotek. Mají údajně za cíl chránit móstní ruské obyvatelstvo před možnými provokacemi "ukrajinských radikálů a extrémistů". V posledních dnech je toho harašení zbraněmi na dvoumilionovém Krymu opravdu mnoho a situace působí - stejně jako maskovaní ozbrojenci na cestách - zlověstně a velmi vyhroceně. Nelze se zbavit dojmu, že se pouze čeká na první incidenty, které by ospravedlnily "mírovou intervenci" jakou už nabídl i čečenský prezident Ramzan Kadyrov, provádějící nyní za Moskvu špinavou práci v bojích na severním Kavkaze.

СЛАВА УКРАІНІ!!!

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

  • Armádní letouny přepravily raněné z Ukrajiny
    8.2.2014 • S celkem 27 zraněnými na palubě přistály ve čtvrtek 27. února dva vojenské letouny, nejdříve AIRBUS A-319 krátce před osmou večer a jako druhá CASA C-295M po půl jedenácté hodině v noci na vojenském letišti Praha-Kbely.

    Tam je již čekaly sanitní vozy a pro nejtěžší případy byl připraven vojenský vrtulník W-3A Sokol, který postupně dva ze zraněných transportoval přímo do Ústřední vojenské nemocnice. Fakultní nemocnice Motol, Ústřední vojenská nemocnice a Všeobecná fakultní nemocnice poté přijaly i ostatní raněné. Teprve po jejich odjezdu si mohl desetičlenný vojenský zdravotnický tým vedený plukovníkem Michalem Marečkem, který komplexně zajišťoval zdravotnickou péči o pacienty v průběhu přepravy z Ukrajiny do České republiky, a posádka letounu oddechnout. Svůj úkol splnily. Všechny pacienty dopravily do České republiky živé.

    Šlo o jednu z nejnáročnějších evakuačních operací v historii AČR, protože hromadný převoz takového počtu zraněných pacientů s takovým spektrem těžkých poranění od střelných až po popáleniny se dosud ještě neuskutečnil. „Strategickou evakuaci nikdy nepodceňujeme, máme s ní spoustu zkušeností například z převozu těžce zraněných vojáků ze zahraničních operací nebo našich občanů z Chorvatska,“ konstatuje zástupce náčelníka generálního štábu generál Aleš Opata, který celý proces řídil. „V okamžiku, kdy AČR dostala od vlády úkol zajistit evakuaci, rozjel se ihned plánovací proces - plánování letů, vyžádání potřebných povolení, koordinace s místem, zjišťování stavu pacientů, příprava letounů, zdravotnického materiálu a dalších nezbytných věcí, tedy pro nás již standardní věci,“ popisuje generál Opata. „Oba záchranné týmy, to je to, co máme v armádě nejlepší. Jejich členové jsou vycvičení, mají potřebnou praxi a zkušenosti, s posádkou letounu jsou sehraní,“ dodává generál Opata.
    více zde: http://www.acr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/armadni-letouny-prepravily-ranene-z-ukrajiny-94852/

Vyhledávání

Dnešní den v historii

24.května 1391 – Založení Betlémská kaple. Založili ji staroměstský měšťan Kříž a Hanuš z Milheimu. Později v ní kázal Mistr Jan Hus

24.května 1941 byl potopen bitevní křižník HMS Hood v bitvě v Dánském průlivu

Translate