Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 23

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Duke - Odpověděl na komentář # 4706 v Shrnutí za únor 2021
Je pravda, že z WW1 toho tu tolik nemáme.
Chystá se desková hra s legionáři na Sibiři. Legie: Sibiřská cesta https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=64&t=400...
Co také oprášit 1. světovou válku?
Docela zajímavý článek, sic řeší dlouho zmiňovaná úskalí F-35 The US Air Force Quietly Admits the F-35 Is a Failure The...
Článek jsem upravil.

ZPRÁVY

Zveřejněno: 27. 2. 2014 23:46 Napsal Edus
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Oznámení

Ukrajinská revoluce - proruské milice blokující hlavní trasy na Krymu

Západní část armády Ruské federace je od včerejška ve stavu "prověrek bojové pohotovosti" - tato bojová cvičení 150 000 vojáků, těžké techniky, raketového dělostřelectva a letectva mají trvat do 3. března, což logicky působí velmi znepokojivě, neboť se jedná o sílu prakticky shodnou s kompletním početním stavem ukrajinské armády. Rusové navíc dosud považují situaci v zemi na "státní převrat" a Viktora Janukovyče za jediného legitimního prezidenta. Ten byl prokazatelně v posledních dnech pod přímou ruskou ochranou, nyní již byl lodí přepraven do Ruska - ve svém dnešním vyjádření se Janukovyč vyjádřil jako stále úřadující a legitimní prezident, který žádá, aby skončil chaos v zemi. Na zítřejší den ohlásil tiskovou konferenci do Rostova na Donu v jižním Rusku.

Pověřený ukrajinský prezident Oleksandr Turčynov velice rázně odsoudil jakékoliv vměšování Ruska do záležitostí Ukrajiny - konkrétně přesuny ruských vojenských posil na poloostrově mimo místa svých základen - reagoval tak především na dnešní přesun kolony ruských obrněných transportérů BTR směrem na Simferopol, kde proruští ozbrojení separatisté obsadili vládní budovy. Kolona se nakonec stáhla - jakýkoliv další incident bude vnímán jako akt agrese a narušování suverenity Ukrajiny. Rusko se stejneně ostře ohradilo ke svému nezpochybnitelnému právu chránit své občany a prosadit toto právo jakoukoliv cestou.

Na hlavních dopravních trasách na Krymu vznikají betonové zátarasy střežené separatistickými ozbrojenci - vlají nad nimi ruské prapory, muži jsou maskováni, ozbrojeni střelnými zbraněmi, včetně automatů Kalašnikova, často k vidění jsou uniformy členů nedávno rozpuštěných jednotek Berkutu, kteří se vzbouřili a odmítli uposlechnout rozkazy o rozpuštění jednotek. Mají údajně za cíl chránit móstní ruské obyvatelstvo před možnými provokacemi "ukrajinských radikálů a extrémistů". V posledních dnech je toho harašení zbraněmi na dvoumilionovém Krymu opravdu mnoho a situace působí - stejně jako maskovaní ozbrojenci na cestách - zlověstně a velmi vyhroceně. Nelze se zbavit dojmu, že se pouze čeká na první incidenty, které by ospravedlnily "mírovou intervenci" jakou už nabídl i čečenský prezident Ramzan Kadyrov, provádějící nyní za Moskvu špinavou práci v bojích na severním Kavkaze.

СЛАВА УКРАІНІ!!!

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

  • Armádní letouny přepravily raněné z Ukrajiny
    8.2.2014 • S celkem 27 zraněnými na palubě přistály ve čtvrtek 27. února dva vojenské letouny, nejdříve AIRBUS A-319 krátce před osmou večer a jako druhá CASA C-295M po půl jedenácté hodině v noci na vojenském letišti Praha-Kbely.

    Tam je již čekaly sanitní vozy a pro nejtěžší případy byl připraven vojenský vrtulník W-3A Sokol, který postupně dva ze zraněných transportoval přímo do Ústřední vojenské nemocnice. Fakultní nemocnice Motol, Ústřední vojenská nemocnice a Všeobecná fakultní nemocnice poté přijaly i ostatní raněné. Teprve po jejich odjezdu si mohl desetičlenný vojenský zdravotnický tým vedený plukovníkem Michalem Marečkem, který komplexně zajišťoval zdravotnickou péči o pacienty v průběhu přepravy z Ukrajiny do České republiky, a posádka letounu oddechnout. Svůj úkol splnily. Všechny pacienty dopravily do České republiky živé.

    Šlo o jednu z nejnáročnějších evakuačních operací v historii AČR, protože hromadný převoz takového počtu zraněných pacientů s takovým spektrem těžkých poranění od střelných až po popáleniny se dosud ještě neuskutečnil. „Strategickou evakuaci nikdy nepodceňujeme, máme s ní spoustu zkušeností například z převozu těžce zraněných vojáků ze zahraničních operací nebo našich občanů z Chorvatska,“ konstatuje zástupce náčelníka generálního štábu generál Aleš Opata, který celý proces řídil. „V okamžiku, kdy AČR dostala od vlády úkol zajistit evakuaci, rozjel se ihned plánovací proces - plánování letů, vyžádání potřebných povolení, koordinace s místem, zjišťování stavu pacientů, příprava letounů, zdravotnického materiálu a dalších nezbytných věcí, tedy pro nás již standardní věci,“ popisuje generál Opata. „Oba záchranné týmy, to je to, co máme v armádě nejlepší. Jejich členové jsou vycvičení, mají potřebnou praxi a zkušenosti, s posádkou letounu jsou sehraní,“ dodává generál Opata.
    více zde: http://www.acr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/armadni-letouny-prepravily-ranene-z-ukrajiny-94852/

Vyhledávání

Dnešní den v historii

19.dubna 1713 – Pragmatická sankce. Karel VI. Habsburský v ní určil nástupnictví po ženské linii v případě, že vymře linie mužská. Přijala ji sice většina států, stejně však došlo k válce o Rakouské dědictví.

19.dubna 1848 – Vznik Konstitučního spolku. Spolek, který tvořili stoupenci myšlenky sjednoceného Německa, měl být protikladem Národního výboru, který byl proti této myšlence.

19.dubna 1945 vypálily německé jednotky českou osadu Ploština na Moravě.

Translate