Spřátelené weby

Poslední komentáře

Michal Kroužek přidal komentář v Armádní muzeum Žižkov
Letos jsem tam byl opět. Přijde mi, že to mají lépe zvládnuté a taky tam není už tak plno. Vstup je zdarma, což je dobré...
Jakub přidal komentář v Supremacy 1914 - tipy do hry
Mě by jen zajímalo kolik provincii se dá ve hře max vyobchodovat nebo jestli tam nějaký max je
Filip Pavlík přidal komentář v Fliegerfaust (Luftfaust)
Nouze nutí k inovacím.

ZPRÁVY

Zveřejněno: 25. 9. 2012 20:02 Napsal Tomáš Peszyński
Kategorie: ZPRÁVY

Irán, USA,Velká Británie, Mali, Afghánistán, Líbye

Ahmadínežád opět vyhrožuje. Plakáty v metru. Terorisitická propaganda. Pomůže svět Mali? Úspěch v Lógaru a Libyi

V New Yorku bude zasedat Valné shromáždění OSN neboli scéna pro slovní výlevy íránského prezidenta. To jsem zase zvědav, co ze sebe vyzvrací na půdě OSN, když tam ještě nevstoupil a už opět zpochybnil právo Izraele na existenci. Nechápu, že se na světě může najít tolik užitečných idiotů, kteří popírají jeho opakovaná tvrzení o neexistenci práva Izraele na existenci. Nyní prohlásil, že Izraelci "nemají žádné kořeny v dějinách. Vůbec je nebereme jako rovné. V historické fázi představují jen drobná narušení, která jsou pak eliminována."

Všimněte si, jak používá eufemismy. Podobně jako Hitler mluvil o Konečném řešení, on mluví o "eliminaci narušení" Čili užiteční idioti mohou tvrdit, že neřekl, že chce zničit Izrael a on to přitom řek. Dělá to schválně. Mám pocit, že mu to dělá radost. A to znamená, že jeho přístup k politice není racionální. Jeho iracionální provokace v podobě tvrzení, že Izrael jenom blafuje, to potvrzuje. A lidé chtějí mír a proto volají "nechte, aby ten muž dostal svou atomovou bombu" Jistě s ní naloží racionálně....

V New Yorku se objevili plakáty, které říkají asi toto: "V souboji barbarství a civilizace podporujte civilizaci. Podporujte Izrael, zastavte Džihád." To je úplně jiné kafe než urážení proroka Mohameda trapnými vtípky na jeho sexuální orientaci. Tvrdit, že my jsme civilizovaní a oni jsou barbaři a odsuzovat Džihád jako takový (protože to není jen boj) je sice názor radikální, ale legitimní. Na takový názor má kdokoliv právo a je povinnosti západu bránit svobodu tyto názory prezentovat. V televizním zpravodajství jsem viděl vousatého islámského duchovního, jak stál před tímto plakátem a rozdával kolemjdoucím letáčky proti tomuto plakátu. I on má na svou činnost právo. Naopak tento výjev dává naději do budoucna. On se kvůli tomu, v tom metru neodpálil, on nenapadal lidi, kteří si ten plakát četli, on jej dokonce ani nestrhl, ani jej nepomaloval, stál před ním a rozdával svůj názor. Tak by to snad mělo být, ne?

Naproti tomu jiný islámský duchovní byl nyní vydán z Anglie do USA. Opět jsem v televizi viděl, jak křičí o tom, že si USA 11.9. samy připravily a přitom byl do USA vydán, protože organizoval teroristy k útoku na USA. Takže terorista připravuje útoky na USA a přitom říká, že na USA žádní teroristi neútočí. Tady vidíte, že tuhle teroristickou propagandu nelze vůbec brát vážně. Není to nic jiného než propaganda. Navíc radikální islamisté se řídí islamistickou poučkou, že "lhát nevěřícím je dovoleno a není to hřích"

Mali požádalo OSN o mezinárodní intervenci proti islamistům ovládající sever země. Bude zajímavé sledovat, jak to dopadne, když jedna země v podstatě žádá celý svět o pomoc a ozbrojenou intervenci uvnitř vlastních hranic. Situace by měla být jasná jak slunce. Přesto se vsadím, že se opět rozhoří protesty a spory a pokud to půjde přes OSN, ta nad tím bude sáhodlouze zasedat. Už teď prý hrozí, že celou akci bude vetovat Rusko. Nějak nechápu, proč by Rusku měla vadit likvidace islamistů v severním Mali. Tedy pokud si nechtějí dokazovat vlastní důležitost.

V Lógaru, kde působí český PRT byli dopadeni 2 Talibánci, kteří organizovali útoky členů afghánských sil na své spojence. Kteří se snažili získávat vojáky a policisty, případně infiltrovat talibánské agenty do těchto sil,aby prováděli tyto zákeřné útoky. Podotýkám, že tito Talibánci byli zadrženi při SPOLEČNÉ operaci NATO a afghánských sil. Dle longwarjournal.org ISAF stupňuje své úsilí vypátrat podobné organizátory podobných útoků.

Omlouvám se za jednu dezinformaci- na americkém konzulátu byli 11.9. skutečně zabiti 2 členové NAVY SEALs. Ukázalo se totiž, že kromě všech těch jednotek USMC o kterých sem tady psal a které jsou určeny k ochraně amerických velvyslanectví, jsou nyní používání i příslušníci SEALs jako členové osobní ochranky diplomatů. Ale to jsou spíš vojenské detaily. Na celkové situaci to nic nemění. Každopádně vývoj v Libyi jde dobrým směrem. Libyjská vláda konečně nalezla odvahu si to vyřídit s povstaleckými bojůvkami a pustila se tvrdě do nich, podporována demonstracemi tisíců Libyjců. Mokrý sen každého příznivce demokracie...